Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

10 BİN DOLARA SÜRÜCÜSÜZ OTOMOBİL

Sürücüsüz otomobil alanındaki gelişmelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.  Cruise adlı firma, özelliklerine göre uygun fiya...

Sürücüsüz otomobil alanındaki gelişmelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. 

Cruise adlı firma, özelliklerine göre uygun fiyatlı bir ‘sürücüsüz otomobil sistemi’ piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Google, geçtiğimiz ay, alkollüyken dahi otomobil kullanmanın güvenlik açısından problem oluşturmayacağını belirttiği akıllı otomobilini sergiledi. 

Google’a rakip olarak ise ABD merkezli Cruise, harici olarak otopilot özelliği bulunan otomobilini ortaya çıkardı. Şimdilik Audi A4 ve S4 otomobil modelleriyle uyumlu çalışan cihaz, yolu takip ederek direksiyonu yönlendirebiliyor ve hız ayarlamasını otomatik olarak yapabiliyor. 

 Cruise’daki sistem, yeni nesil otomobillerde bulunan ve hızı acil durumlarda otomatik olarak yavaşlatan özelliğin daha geliştirilmiş bir sürümü. Çevrede hareket eden otomobilleri takip ederek hız ayarlaması yapabilen Cruise, otomobilin pozisyonu ayarlayabiliyor, hatta gerektiğinde otomobili durdurabiliyor.

2015 yılında seri üretime başlayacak Cruise’un satış fiyatı 10 bin dolar olarak belirlendi. Otomobile ilk etapta 50 kişi sahip olabilecek. Cruise’a önümüzdeki yıl sahip olmak isteyenlerden ise rezervasyon bedeli olarak 1000 dolar alınıyor.akşam

Hiç yorum yok