Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ MERCEDES CLS BÖYLE GÖRÜNECEK

Dün erken saatlerde Mercedes Benz’in 2. Jenerasyon CLS Serisi ve kardeşi CLS Shooting Brake modellerinin hafif makyajlanmış hali test sürüş...

Dün erken saatlerde Mercedes Benz’in 2. Jenerasyon CLS Serisi ve kardeşi CLS Shooting Brake modellerinin hafif makyajlanmış hali test sürüşü sırasında görüntülendi. 

 Stuttgartlı otomobil üreticisi makyajlı CLS Serisi’ni 2014 Hız Festivali’nde, İngiltere, Goodwood’da tanıtacak. Ufak bir makyaj operasyonu geçiren Mercedes Benz CLS Serisi’nin resmi resimleri ve detaylarının 23 Haziran’da basın ile paylaşması bekleniyor. 

Bugüne kadar Mercedes Benz CLS Serisi’ni farları ve tamponları kamuflajlı olarak görüntüleyen casus fotoğrafçının görüntüleri ile yetineceğiz. Her ne kadar ön farlar ustaca bir şekilde gövde rengine yakın bir bantla gizlense de, Mercedes Benz geçtiğimiz yıl yeni far teknolojisi Aktif Çok Işınlı ILS LED sistemini tanıtarak ipuçlarını vermişti. Bu teknoloji ilk olarak makyajlı CLS ve CLS Shooting Brake modellerinde kullanılacak gibi görünüyor. 

Motor seçeneklerinde ise pek fazla değişikliğe gitmeyecek olan Alman otomobil üreticisi yalnızca CLS 350 modelini CLS 400 ile değiştirecek. CLS 400 modeli yeni çift turbolu 3.0 litrelik V6 motora sahip olacak ve CLS 350’de kullanılan 3.5 litrelik V6 motordan 27 beygir ve 110 nm tork daha fazla güç üretecek. 

Henüz doğrulanmasa da Mercedes Benz’in araçta 9G-Tronic süper verimli otomatik şanzımanı kullanarak bir ilk yapması bekleniyor. İç tasarımda da markanın yeni modellerinden aşina olduğumuz tasarımın yer alması beklenirken, aracın yeni ve daha büyük kokpitten bağımsız duran bilgi sistemine sahip olup olmayacağı konuşuluyor.(arabalar)

Hiç yorum yok