Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN'DEN MERCEDES CLA'YA RAKİP GELİYOR

Volkswagen (VW), ürün gamını çeşitlendirmeye devam ediyor. Marka, daha önce Passat modeli için hazırladığı 4 kapılı coupe modelini, şimdi ...

Volkswagen (VW), ürün gamını çeşitlendirmeye devam ediyor. Marka, daha önce Passat modeli için hazırladığı 4 kapılı coupe modelini, şimdi orta boylu yeni bir konseptine uyguladı. 

Pekin'de tanıtılan yeni araç, sportif tasarımı ve Jetta'dan bile kısa olan boyuyla dikkat çekiyor. Mercedes CLA'ya rakip geliyor Konseptte kullanılan motor, Golf GTI'dan tanıdık. 2 litrelik turbo beslemeli benzinli ünite, 220 beygir güç üretiyor. 

7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman DSG ile kombine edilen TSI motor, aracı 0'dan 100 km/s sürate 6.5 saniyede ulaştırıyor. Saatte 244 kilometre olarak belirlenen maksimum hız da başarılı bir değer. Güçlü motor, ortalama 6.4 litrelik tüketimiyle de dikkat çekiyor. Geniş ve basık tasarım Yeni konsept, 4.6 metrelik uzunluğa, 1.84 metrelik genişliğe ve 1.42 metrelik yüksekliğe sahip. 

Bagaj hacmi ise 500 litre olarak belirlenmiş. Markanın baş tasarımcısı Klaus Bischoff tarafından yönetilen ekibin tasarladığı araç, kompakt boyutlarına rağmen geniş ve basık bir görünüme sahip.

Kaslı omuzları, 20 inçlik jantları, LED farları ve dinamik tavan çizgisiyle dikkat çeken araç, CC modelinin küçük kardeşi izlenimi veriyor. Boyutları ve tasarımıyla araç, Mercedes-Benz'in CLA modeline sıkı bir rakip olabilir. - Bugün

Hiç yorum yok