Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ MAZDA 2 İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Birçok marka için oldukça büyük önem taşıyan süper mini otomobillere Japon otomobil üreticisi Mazda bugüne kadar pek önem vermiyordu.  ...

Birçok marka için oldukça büyük önem taşıyan süper mini otomobillere Japon otomobil üreticisi Mazda bugüne kadar pek önem vermiyordu. 

Ancak görünüşe göre marka bu stratejisini değiştiriyor. Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda Hazumi adı ile sergilenen yeni jenerasyon Mazda 2 önümüzdeki aylarda yollara çıkacak gibi görünüyor. 

 Geliştirme aşamasının büyük kısmı Japonya’da tamamlanan yeni Mazda2’nin şu sıralar test sürüşü gerçekleştiriliyor. Final versiyonu için son iyileştirmeleri yapılan yeni Mazda2 için Japon otomobil üreticisi Meksika’daki fabrikasını açarak aracın 2014 yılının son aylarında başlayacak üretime hazırlık yapıyor. 

Bilindiği üzere Mazda, konsept modeller ile oldukça benzer seri üretim modelleri ile tanınıyor. Markanın en küçük modeli de bu ideolojiye tam olarak uyuyor. Tıpkı kompakt model Mazda3 ve CX-5 crossover SUV modellerinde olduğu gibi yeni Mazda2 modeli de bir hayli sinirli bir görünüme sahip olacak. 

Japon otomobil üreticisi tüm modellerinin tasarımında etkilendiği KODO tasarım dilinden, Mazda2 modelinde de faydalanacak Birçok yeni süper mini modelin bulunduğu Avrupa pazarında Mazda2’nin işi hiç de kolay olmayacak. 

Geçen yıl makyajlanan Ford Fiesta ve geçtiğimiz günlerde güncellenen Volkswagen Polo, Mazda2’nin klasmanında başı çeken iki model olarak biliniyor. Ancak Mazda’nın en ufak modeli diğer modellerden daha basit seçeneklere sahip olacak. 

Yeni Mazda2 ile birlikte 100 beygir güç üreten 1.5 litrelik benzinli veya 1.5 litrelik yeni dizel motor seçenekleri tercih edilebilecek.(arabalar)

Hiç yorum yok