Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ HYUNDAİ İX25 ÇİNDE TANITILDI

Koreli otomobil üreticisi Hyundai, şu sıralar devam etmekte olan 2014 Pekin Otomobil Fuarı’nda yeni crossover konsepti ix25 modelini görücü...

Koreli otomobil üreticisi Hyundai, şu sıralar devam etmekte olan 2014 Pekin Otomobil Fuarı’nda yeni crossover konsepti ix25 modelini görücüye çıkardı. 

Konsept bir model olmasına rağmen üretim versiyonuna oldukça yakın olacak yeni ix25, Çin Halk Cumhuriyeti’nin yeni CUV temsilcisi olacak. 

Hyundai’nin “Akışkan Mimari 2.0” felsefesi üzerine geliştirilen yakışıklı model, hafif arazi şartlarına uygun bir araç olarak mevcut ix35 modelinin bir altında konumlanacak. Ayrıca yeni Hyundai ix25, markanın Çin’deki CUV segmentinde giriş modeli olacak. 

Yeni Hyundai ix25 kaputunun altında Hyundai ve Kia markaları tarafından sıkça kullandığı 4 silindirli 2.0 litrelik motoru barındıracak. 4.269 metrelik boyu ile Ford Escape modelinden 25 cm daha kısa, kardeş şirket Kia’nın Soul modelinden ise 13 cm daha uzun. 

Yani yeni Hyundai ix25 Opel Antara ve 2015 yılında Avrupa’dan çekilecek Chevrolet’in Trax modeli ile neredeyse aynı boyutta. B segmenti CUV modellerinin gün geçtikçe artan popülaritesi dikkate alındığında Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin Opel Antara, Kia Soul, Jeep Renegade gibi modellere rakip olmak için yeni ix25 modelini Avrupa’ya getirmesi de bekleniyor. 

Hyundai Motor Başkanı Sung Kee Choi lansman sırasında yeni modellerinden şöyle bahsetti: “Hyundai Motor olarak büyümemizi sürdürürken, Çin pazarında yaptığımız yenilikler ile de Çinlilerin en sevdiği otomobil markası olmayı hedefliyoruz. Artık Çin pazarı için ix25 ve Genesis gibi Çin için stratejik olarak geliştirilmiş yüksek kaliteli modellerimizle daha ileriye bakıyoruz.”(arabalar)

Hiç yorum yok