Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN JETTA CC TANITILDI

Volkswagen’in yeni Orta boyutlu Coupe konsepti Çin’in Pekin kentinde devam etmekte olan otomobil fuarında görücüye çıktı.  Bu model ...

Volkswagen’in yeni Orta boyutlu Coupe konsepti Çin’in Pekin kentinde devam etmekte olan otomobil fuarında görücüye çıktı. 

Bu model Volkswagen hayranlarında büyük heyecan uyandırırken özellikle VW Passat CC gibi 4 kapılı coupe model otomobilleri sevenlerin büyük beğenisini kazandı. Bu konsept modelinde Volkswagen’in Scirocco modelinde uygulanan geniş gövde felsefesini uyguladığı da dikkatlerden kaçmadı. 

Automotive News tarafından yayınlanan iddialara göre NMC olarak adlandırılan bu Volkswagen konsept modeli, gelecek jenerasyon Volkswagen Jetta sedan modelinin temellerini hazırlıyor. 

2016 yılında satışa çıkması beklenen yeni Jetta’nın genişletilmiş ve alçaltılmış MQB platformu üzerine konumlandırılarak daha dinamik bir hale kavuşturulması Wolfsburglu markanın planları arasında yer alıyor. NMC konsept modeline bakıldığında ise bu modelin gerçekten de üretime hazır olduğu görünüyor. 

Konsept modellerde görmeye pek alışık olmadığımız standart kapı kolları, geniş dikiz aynaları ve standart LED ön farlar modelin üretim versiyonuna bir hayli yakın olduğunu kanıtlıyor. Ancak henüz daha yeni makyajlanan Jetta’nın 2016 yılında nasıl olup da yenileneceği ise bir başka soru işareti oluşturuyor. 

Yeni Jetta CC (NMC) modelinin satışa Golf GTI motoru ile satışa sunulacağı düşünülüyor. Golf GTI 2.0 litrelik benzinli TSI motoru ile 217 beygir güç üretirken 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 6.5 saniyede tamamlıyor. 

Golf GTI maksimum 244 km/s hıza ulaşabiliyor. Tabi ki Jetta CC modeli üretime girdiğinde 1.4 TSI, 1.8 TSI ve daha yüksek hacimli dizel motor seçenekleri de sunulması bekleniyor.(Arabalsr)

Hiç yorum yok