Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MAKYAJLI VOLKSWAGEN JETTA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Volkswagen'in Amerika'dan Türkiye'ye bir çok ülkede en beğenilen ve tercih edilen modellerinden Jetta, makyajlanıyor. Yeni hal...

Volkswagen'in Amerika'dan Türkiye'ye bir çok ülkede en beğenilen ve tercih edilen modellerinden Jetta, makyajlanıyor. Yeni haliyle ilk Jetta önce Amerika Birleşik Devletleri yollarında boy gösterecek. 

Makyajlı Jetta'nın podyuma çıkacağı ilk merkez ise New York Otomobil Fuarı olacak. Üzerinde bazı değişiklikler yapılan Volkswagen’in sedan otomobili Jetta, 2015 New York Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. 

Ön ızgarası yenilenen 2015 Jetta’nın tasarımında ayrıca rezive edilmiş hava girişleri, LED gündüz farları ve tamponu dikkat çekiyor. Kör nokta algılama, ön çarpışma uyarısı, park asistanı gibi güvenlik sistemleriyle donatılan Jetta’ya yeni bir dizel motor seçeneği eklendiği açıklandı. 

Amerikalılar dizel motorlarla daha az yakıtla daha uzun mesafe gitmeyi sevdilor. Onların büyük hacimli yüksek yakıt tüketimli motorlarının yerini aynı tork değerini daha küçük ahcimde yakalayan dizel motorlar alıyor. VW, yenilenen Jetta ile Amerikalıları 150 beygir gücündeki 2.0 litre hacimli yeni nesil dizel motoruyla tanıştıracak. 

 AB uyumlu olarak karşımıza çıkan motorlarla birlikte otomobilde start-stop özelliğinin de standart olacağı duyuruldu. Siparişlerinin Ağustos ayında alınmaya başlanacağı yeni Jetta’nın kasım ayı itibariyle teslimatına başlanacak. VW'nin yeni Jetta'da dikiz aynasının üzerindeki bölüme daha fazla fonksiyon yüklediği dikkat çekiyor. 

Okuma ışıkları projeksiyon tarzı olurken, güneş gözlüğü koyma bölümü, açılır tavan kumandası unsurlar klasik otomobillerdeki gibi bu birimde toplanmış. Jetta'nın ülkemiz ve Avrupa versiyonu için ise henüz netleşen bir bilgi bulunmuyor.(arabalar)

Hiç yorum yok