Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

KAMUFLAJLI YENİ OPEL ASTRA HATCHBACK GÖRÜNTÜLENDİ

Resimde gördüğünüz yoğun kamuflajlı hatchback prototipi, bize gelecek jenerasyon Opel Astra Hatchback hakkında ipucu veriyor.    Alman ...

Resimde gördüğünüz yoğun kamuflajlı hatchback prototipi, bize gelecek jenerasyon Opel Astra Hatchback hakkında ipucu veriyor. 
 
Alman otomobil üreticisinin en önemli modellerinden biri olan Astra, Fransız üretici Peugeot’un ödüllü modeli yeni 308’in ardından yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. 

Chevrolet Cruze’un da geliştirilmesi şu sıralar devam ederken 2 kompakt modelinde aynı, D2XX platformunu kullanması bekleniyor. D2XX kodlu bu platform Opel’in Volt ve Ampera modellerinde de kullanılacak. 

Volkswagen Mk7 Golf ve Peugeot 308 ile başlayan yeni trend doğrultusunda Opel, yeni Astra’da kullanılacak üstün teknolojiyi hafifletecek. Bu sayede Yeni Astra mevcut modelden yaklaşık 100 kg daha hafif olacak. 

Daha ufak motorlar, hafif süspansiyonlar ve yüksek kalite çelik aracın ağırlığını azaltmada yardımcı olacak. Mevcut Astra J’de olduğu gibi, Astra K’de hatchback, Sports Tourer SW, GTC Coupe ve sedan kasa tipleri ile gelecek. 

Astra K gücünü ise şuanda Cascada, Insignia ve Adam modellerinde kullanılmakta olan 3 ve 4 silindirli SUDU Turbo motor ailesinden alacak. Opel Monza konseptinin de yeni Astra K’nin tasarımında etkili olması bekleniyor. 

Test aracı dar ön farları ve düz, dinamik kaputu ile dikkat çekiyor. Monza konsepti fuar döneminde gelecek Astra’nın daha yüksek teknolojik özelliklere sahip olacağına işaret etmişti. Buna göre Opel’in Astra K’de yeni LED farlar, şerit yardımcısı, otomatik park gibi çeşitli özelliklere yer vermesi bekleniyor.(arabalar)

Hiç yorum yok