Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

JEEP TÜRKİYE YENİ CHEROKEE İLE TARİHİ SATIŞ REKORU KIRACAK

FIAT çatısı altına girdikten sonra köklü Amerikan markası Jeep’te radikal değişikler oluyor. Tasarımını satışlarını hızla yükselttiği Avrup...

FIAT çatısı altına girdikten sonra köklü Amerikan markası Jeep’te radikal değişikler oluyor. Tasarımını satışlarını hızla yükselttiği Avrupa pazarına daha uygun, motorlarını da daha tutumlu hale getiren Jeep, bu çabalarının karşılığını da fazlasıyla alıyor. 
2012 yılında toplam 701 bin adet araç satan marka, 2013’te satış adetlerini daha da yükselterek 731 bin adede ulaştırdı.  

HEDEFİNİ YÜKSELTTİ 
Avrupa pazarında satışlarını yüzde 14 yükselten Jeep, yeni modelleriyle artık daha yüksek satış adetleri hedefliyor. Orta boy SUV pazarının en iddialı modellerinden olan Jeep Cherokee, markanın 2014 hedeflerine ulaşmasında en büyük silahlarından biri olacak. 

Tümüyle yenilenen ve tasarımı daha şehirli hale getirilen Cherokee, haziran ayından itibaren ülkemiz pazarında da satışa sunulacak. 2.0 lt (170 beygir) Multijet II, dizel motor ve sınıfında ilk kez kullanılan 9 kademeli otomatik şanzımanla ithal edilecek yeni model, üst donanım paketi Limited ile satılacak. Yapılan hesaplamalara göre zengin bir standart donanıma sahip aracın fiyatı da 170 bin liradan başlayacak.  

GÖZÜ YENİ MÜŞTERİDE 
Yeni Jeep Cherokee, 100 km’de 5.4 lt tüketen tutumlu dizel motoru, yüksek donanım seviyesi rekabetçi fiyatıyla sadece kendi sınıfından değil, D sınıfından da müşterilerin gönlünü çelmeyi hedefliyor. 

Yenilenirken genlerindeki arazi yeteneği korunan, otoyolda gücün büyük bir kısmını ön tekerleklere yönlendiren araç, gerektiğinde milisaniyeler içinde 4x4 sürüş moduna geçiyor. 

2015 JEEP İÇİN REKOR YILI OLACAK 
YIL ortasından itibaren pazara sunacakları yeni Cherokee ile orta boy SUV'da çok daha iddialı hale geleceklerini vurgulayan Jeep Türkiye Direktörü Mahmut Karacan, “Yıl sonuna kadar toplam 500 adet Cherokee satmayı planlıyoruz. Daha küçük aracımız yeni Renagade ile birlikte bu yılı rekorumuzu tazelediğimiz toplam 1.600 adet satışla kapatacağız. 

Her iki modelin de yıl boyunca satışta olacağı 2015 için satış hedefimiz 3.500 adet. Bu Jeep’in Türkiye tarihinde ulaştığı en yüksek satış olacak” açıklaması yaptı.  

YÜKSEK DONANIM SEVİYESİ  
Üst donanım paketiyle ülkemize gelecek Cherokke’de ısıtmalı, soğutmalı deri koltuklar, 8.4 inçlik geniş dokunmatik ekran, navigasyon, açılır tavan, gelişmiş bir park asistanı, şerit takip sistemi başta olmak üzere çok sayıda donanım standart olarak yer alacak. Aracın en üst donanım paketi Trailhawk, 3.2 V6 (272 beygir) benzinli motorla sipariş üzerine ithal edilecek. 

SÜRÜŞ İZLENİMİ 
BAŞTAN aşağıya yenilenen, keskin hatlarından kurtulup, daha şehirli hale gelen Cherokee, yapılan köklü değişikliklere rağmen genlerinden gelen arazi yeteneğini korumuş. 2 litrelik dizel motor, 9 kademeli otomatik şanzımanıyla uyum içinde çalışıp, yeterli performansı sunarken, yakıt ekonomisinde son derece iddialı. 

Sakin kullanımlarda fabrika verisi 100 km’deki 5.4 lt tüketim değeri kolayca yakalanabiliyor. Donanım ve güvenlik seviyesinde de çıta önemli derecede yükseltilmiş.akşam

Hiç yorum yok