Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

CİTROEN'DEN YENİ MODEL GELİYOR

Fransız otomobil üreticisi Citroen, lüks model serisi DS’e yeni bir model daha ekliyor.  Marka yaptığı kısa basın açıklamasında şu s...

Fransız otomobil üreticisi Citroen, lüks model serisi DS’e yeni bir model daha ekliyor. 

Marka yaptığı kısa basın açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Güç ve zarifliği bir araya getiren yeni Citroen DS modelini keşfetmek için sizi Pekin Otomobil Fuarı’na bekliyoruz.” Açıklamada bahsi geçen modelin ise geçtiğimiz yıl Şangay Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkan DS Wild Rubis SUV modeli çalışması olabileceği konuşuluyor. 

Citroen geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile 2014 yılının 2. Yarısında Çin’de satışa sunulmak üzere bir SUV piyasaya süreceklerini açıklamıştı. 

Basın açıklaması ile birlikte aracın arka profilden tek kare bir fotoğrafını yayınlayan Citroen, bu sayede aracın arka farlarının konsept modelden daha farklı bir tasarıma sahip olacağını da ortaya çıkarmış oldu. Citroen’in önümüzdeki günlerde Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenecek fuarda tanıtılacak yeni DS modelinin X7 adı ile satışa sunulacağı dedikoduları dolaşıyor. 

Böyle bir durumda Alman otomobil devi BMW’nin tepkisinin ne olacağı ise merakla bekleniyor. Citroen’in DS ailesine yeni katılacak modelin 200 beygir güç üreten 1.6 litrelik turbo, 163 beygir güç üreten 1.6 litrelik turbo ve 139 beygir güç üreten 1.8 litrelik motorla satışa sunulacağı biliniyor. 

Citroen’in yeni modeli Çin’de 160 bin yuan (52.800 TL) ile 300 bin yuan (99.000 TL) arasında değişen fiyatlar ile satışa sunulacak. Citroen DS5 ve DS 5LS modelleri ile aynı platformu paylaşacak olan yeni DS X7, Changan-PSA Peugeot Citroen ortaklığında Çin’de üretilecek.(arabalar)

Hiç yorum yok