Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN TÜRKİYE'Yİ SEÇMEDİ

Avrupa’nın en büyük otomotiv üreticisi VW’nin yeni yatırımını kapmak için Polonya ile çekişen Türkiye, bu yarışı kaybetti.  Alman Vo...

Avrupa’nın en büyük otomotiv üreticisi VW’nin yeni yatırımını kapmak için Polonya ile çekişen Türkiye, bu yarışı kaybetti. 


Alman Volkswagen Grubu’nun Polonya’nın batısına 1.1 milyar dolarlık (800 milyon Euro) yatırım yapacağı belirtildi. Polonya Yatırım Ajansı'ndan yapılan açıklamada, “VW Grubu, Wrzesnia’ya yaklaşık 3.4 milyar ziloti (1.1 milyar dolar) yatırım yaparak ticari araç modeli Crafter’ı üretecek. Bu yatırımla kurulucak fabrikada 2 bin 300 kişi istihdam edilecek” denildi. 

CRAFTER'İN ÜRETİM ÜSSÜ OLACAK 
Bu açıklamaya göre VW, yenilenecek ticari araç modeli Crafter’ın üretim üssü olarak ‘Avrupa Birliği’nin muslukçusu’ olarak anılan Polonya’yı seçmiş oldu. 

Volkswagen, 2016’nın sonundan itibaren üretmeye başlayacağı yeni Crafter fabrikası için yaklaşık 1.1 milyar dolar yatırım yapacak. Polonya’daki yeni tesiste yılda 100 bin Crafter üretilecek. 

TÜRKİYE'DE GÜNDEMDEYDİ 
Türkiye'nin en çok satılan ikinci otomobili olan Volkswagen'in Türkiye'ye yatırımı uzun bir süre gündemi meşgul etmiş, özellikle eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Nihat Ergün Volkswagen'i Türkiye'de yatırıma ikna etmek için büyük çaba göstermişti.(Hürriyet)

Hiç yorum yok