Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOYOTA İ-ROAD ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİ TOKYO TRAFİĞİNDE TESTLERİNE BAŞLANDI

Toyota özellikle şehir yollarında gelecekteki otomobillerin nasıl olacağı konusunda şimdiden fikir veren kişisel mobilite aracı i-Ro...

Toyota özellikle şehir yollarında gelecekteki otomobillerin nasıl olacağı konusunda şimdiden fikir veren kişisel mobilite aracı i-Road konseptinin trafikteki testlerine başladığını duyurdu. 

Tokyo’da "i-Road" elektrikli aracın etkinliğini ölçmek ve kentsel alanlardaki kullanımını tespit etme amacı ile yapılacak testlere fikir liderleri ve uzmanların da dahil olduğu 20 kişi katılacak. Testlerde 10 araç kullanılacak. 

 43. Tokyo Motor Show 2013’de konsept model olarak tanıtılan Toyota i-Road, motorsikletlerin sağladığı manevra kabiliyetini, otomobillerin sunduğu konfor ve denge ile birleştiriyor. Toyota, Tokyo’da gerçekleştirilecek testlerde i-Road’un verdiği sürüş hissini, kullanıcı memnuniyetini, kullanım kolaylığını ve kentlerde kişisel sürdürülebilir ulaşıma katkısını ölçümleyecek. 

Toyota i-Road konsepti çevikliği ve eğlenceli oluşuyla büyük takdir toplayan bir model olarak dikkat çekiyor. Toyota i-Road şehirlerde kişisel sürdürülebilir ulaşım için ideal çözüm olarak sunulurken, Toyota’nın gelecekte üreteceği araçlar için önemli bir referans noktası olarak da değerlendiriliyor. 

Toyota i-Road, iki elektrikli motora, 2.345 mm uzunluğa, 1.455 mm yüksekliğe ve 870 mm genişliğe sahip bir araç. Toyota i-Road, 50 km menzili ile de dikkat çekerken, birkaç saatte normal bir prizden şarj edilebiliyor.

Hiç yorum yok