Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ VOLKSWAGEN SCİROCCO CENEVRE AUTOSHOWDA TANITILACAK

Volkswagen şimdi de ülkemizde bir hayli tutulan Scirocco modelinde kozmetik değişikliklere gidiyor. İlk detayları içeren birkaç fotoğraf y...

Volkswagen şimdi de ülkemizde bir hayli tutulan Scirocco modelinde kozmetik değişikliklere gidiyor. İlk detayları içeren birkaç fotoğraf yayınlayan Volkswagen, 2014 model yenilenen Scirocco, Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini almak için bekliyor. 

Golf’ün klasik çizgilerinin aksine kendine has tasarım hatları ile beğeni toplayan Scirocco, yeni Golf 7 modeli ile birlikte Golf 6’nın teknolojilerini kullanmayı da bırakıyor.

Dış tasarımdan başlayacak olursak ilk olarak ön tamponu göze çarpan makyajlı Scirocco, sis farının yanında bulunan 3 keskin plastik ile Golf GTI ve GTD modellerini hatırlatıyor. 

Daha da büyüyen bal peteği ön ızgara da modelin dikkat çeken tasarım elementlerinden olurken, araca daha agresif bir görüntü katmayı başarıyor. Her ne kadar bu ızgara ve tampon detayları müşterilerin ilgisini pek de çekmeyecek detaylar olsa da Volkswagen LED teknolojisine sahip arka farlar ile yeni ve havalı bir görüntü sunmayı başarmış. 

İç tasarımda da Golf 7’nin etkilerini gördüğümüz makyajlı Scirocco’da direksiyon bu modelden alınmış. Ayrıca kokpitteki navigasyon sisteminin üzerine New Beetle modelinde olduğu gibi 3’lü gösterge panel, eklenmiş. Alman otomobil devi renk skalasına da “Saf Beyaz”, “Flaş Kırmızı”, “Urano Gri”, “Ultra Mor” ve “Piramit Altın” olmak üzere 5 yeni renk seçeneğini yeni jantlar ile birlikte eklemiş. 

Motor seçeneklerinde ise 1.4 litrelik TSI motorun gücü 122 beygirden 125 beygire çıkarılırken, 180 ve 220 beygir güç üretecek 2 adet yeni 2.0 TSI motor da seçeneklere dahil edilmiş. Start/Stop teknolojisi ile sunulacak tüm motor seçeneklerinde enerji geri kazanımı sistemi de yer alacak. 
Makyajlı Scirocco’yu Cenevre’deki dünya lansmanından sonra bayilerde görmek mümkün olacak.(arabalar)

Hiç yorum yok