Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT TWİNGO TANITILDI

Fransız otomobil üreticisi Renault A segmenti modeli yeni Twingo’yu tanıttı.  Online olarak gerçekleşen Twingo modelinin tanıtımı il...

Fransız otomobil üreticisi Renault A segmenti modeli yeni Twingo’yu tanıttı. 

Online olarak gerçekleşen Twingo modelinin tanıtımı ile birlikte Cenevre Otomobil Fuarı’nda yer alacak bir başka A Segmenti şehir otomobili de ortaya çıkmış oldu. 

Mercedes Benz tarafından üretilen yeni Smart ForFour ile birlikte ortak geliştirilen yeni Renault Twingo, markanın Retro tasarım çizgileri ile tasarladığı Twin’Run konsept modelinden birçok benzer element taşıyor. Kıvrımları ve yeni yüzü ile Renault 5’i de andıran yeni Twingo, böylelikle özgün bir tasarıma sahip olduğunu kanıtlıyor. 

Kaputun altında markanın yeni motor seçeneklerini de barındıracak olan yeni Twingo, arkadan itiş sistemi sayesinde hem yolculara daha fazla oturma alanı sunacak hem de daha fazla manevra kabiliyetine sahip olacak. 

Yeni Twingo’da yer alacak motor seçeneklerini bir sır gibi saklayan Renault’un, araçta 3 silindirli 900cc hacimli turbo şarjlı TCe benzinli motorun kullanması bekleniyor. Renault Clio’da da kullanılan bu motor seçeneği 90 beygir ve 135 nm tork güç üretiyor. Arka farları da içine alan geniş bir arka cama sahip olacak yeni Twingo ile Renault, müşterilerine geniş bir kişiselleştirme listesi verecek. 

Bu sayede Twingo müşterileri farklı çelik jant seçeneklerinden ayna kapaklarına, iç döşemeden konsol kaplamasına, araç dışındaki yapıştırma dekorlara kadar kendileri karar verebilecek. 

Bir önceki modele göre daha kompakt tasarlanan yeni Renault Twingo, 5 kapılı veya rakipleri Fiat 500C ve Citroen DS3’te olduğu gibi yarı açılabilir kumaş tavan ile tercih edilebilecek.(arabalar)

Hiç yorum yok