Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ CİTROEN C1 CENEVRE AUTOSHOWDA SERGİLENECEK

Citroen'in, Cenevre Otomobil Fuar'ında görücüye çıkarmaya hazırladığı ikinci jenerasyon C1 modelinin ön detayları ve ilk resmi foto...

Citroen'in, Cenevre Otomobil Fuar'ında görücüye çıkarmaya hazırladığı ikinci jenerasyon C1 modelinin ön detayları ve ilk resmi fotoğrafları ortaya çıktı. 

Yeni C1, ikinci jenerasyon Peugeot 108 ile birlikte geliştirilmiş bir otomobil. Ancak bir çok farklılık göze çarpıyor. C1'in yuvarlak yeni farları oldukça çarpıcı olmakla birlikte bize Nissan Juke'yi hatırlatıyor. 

Aracın geri kalan kısmı ise nerdeyse Peugeot 108 ile aynı görünümde. 2014 model yeni Citroen C1, 3.46 metre uzunlugunda ve 1.62 metre genişliğinde. Araç 3 ve 5 kapılı modellerle satışa sunulacak. 108 TOP modelinde olduğu gibi C1'de de üstü açık versiyon mevcut. 

Citroen henüz aracın kabin resimlerini yayımlamadı ancak akıllı telefonlar ile de kontrol edebilmenin mümkün olduğu "Ayna Teknolojosi" ile geliştirilmiş 7 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekranın aracın içine monte edilmesi bekleniyor. 

Aracin iç kapı panellerinde renk seçeneği mümkün kılınacak. Geri kamerası, eller-serbest sistemi ve yokuş kalkış yardım sistemi de yine C1'in özellikleri arasında. İsviçre'de düzenlenecek olan 84. Cenevre Otomobil Fuarı'nda C1 ve 108 ikilisini ayrıca Japon meslektaşları Toyota Aygo'yu da karşılaştırma imkanı mümkün.Sabah

Hiç yorum yok