Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPELİN YENİ NESİL 1.6 LT CDTI DİZEL MOTORLU MERİVA MARTTA SATIŞTA

Yeni 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motor, 136 hp.’lik güç ve 320 Nm. tork üretiyor. Euro 6 normlarını karşılayan motor, gücünü 6 vites...

Yeni 1.6 litrelik turbo beslemeli dizel motor, 136 hp.’lik güç ve 320 Nm. tork üretiyor. Euro 6 normlarını karşılayan motor, gücünü 6 vitesli manual şanzımandan alıyor. 

Dizel motoru ile 100 km.’de 4.4 lt. yakıt tüketimi ve 116 g/km emisyon değerine sahip Opel Meriva, mart ayında Türkiye pazarında. 

Opel, Avrupa’daki üretim tesislerine 50 milyon Euro yatırım yaparak, 1.6 CDTI motoru otomobil dünyasına kazandırdı. TÜV’ün (Technischer Überwachungs Verein - Teknik Gözetim Birliği) incelenmesi sonucunda Opel Meriva, dayanıklılığı ve sorunsuzluğu ile en yüksek performansı gösteren model oldu. 

TÜV’ün raporu Almanya genelinde 8 milyon otomobil dikkate alınarak hazırlandı. Opel Meriva EuroNCAP çarpışma testlerinde yolcu güvenliği sağlama konusunda en yüksek puan olan 5 yıldıza sahip. 2003 – 2010 yılları arasında Avrupa genelinde 1.060.000 adet satışı ile dikkat çekti. Bu başarısını 2010 yılından bu yana 330 bin adetlik satışı ile sürdürüyor. 

Tasarımı, esnekliği ve ergonomisi ile dikkat çeken Opel Meriva, Yeni ön krom ızgarası, yeni kartal gözü ve stop desenleri değiştirilen arka farları, gövdesindeki krom barlar, 7 inç’lik IntelliLink bilgi eğlence ekranı ve akıllı telefon entegrasyonu ile kullanıcısına keyifli bir sürüş sunuyor. 

Yenilenen vites kutusu ile daha yumuşak vites değiştirme işlemi sağlarken, akıllı telefon aracılığıyla entegre olunabilen yeni IntelliLink bilgi-eğlence sistemi sayesinde sürüşler artık daha basit ve daha keyifli olmakta. 

 FlexDoors kapıları, FlexSpace oturma düzeni, zarif ve ergonomik ön koltukları, çok sayıda akıllı saklama gözü ve bisiklet taşıma sistemi FlexFix gibi sadece esnekliği değil, aynı zamanda ergonomiyi de geliştiren özellikleri ile otomobil severlerin beğenisini kazandı. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel Meriva segmentinde ergonomi, esneklik ve kalite konularında standartları yeniden belirliyor. 

Teknolojiyi maksimum seviyede kullanarak daha konforlu bir sürüş deneyimi sağlıyoruz. Sınıfındaki en sessiz motor olan yeni nesil 1.6 CDTI seçeneğini de içeren Euro 6 onaylı motor yelpazesi ile yolumuza devam ediyoruz. Yeni motor seçenekleri, yeni şanzımanlar ve yeni nesil IntelliLink bilgi ve eğlence sistemi ile Opel Meriva’yı otomobil severlerin gözünde her zamankinden daha çekici hale getiriyoruz” dedi. 

Euro 6 onaylı Yeni Nesil 1.6 CDTI Motor Opel’in Yeni Nesil 1.6 CDTI dizel motoru ilk kez Zafira Tourer’da otomobil severlerin beğenisine sunulmuştu. Düşük yakıt tüketimi ve çevre dostu olma özelliğini sessizliğiyle birleştirmekte. Tamamen alüminyumdan üretilen sınıfının en sessiz motoru, daha önceden Meriva’ya güç veren 1.3 CDTI ve 1.7 CDTI motorların yerini alacak. 

Yeni Nesil 1.6 CDTI dizel motor ise 100km’de sadece 4,4 litre yakıt tüketimi ve 116 gram CO2 emisyon özelliğiyle öne çıkıyor. Yeni nesil IntelliLink bilgi ve eğlence sistemi Opel Meriva akıllı telefonların otomobile kusursuz bir şekilde entegre olmasını sağlayan yeni nesil IntelliLink bilgi ve eğlence sistemi ile ön plana çıkarmakta. 

Yüksek çözünürlüklü, yedi inçlik renkli monitör, sistemin okunmasını kolaylaştıran ve çalışmasını daha hızlı ve daha akışkan kılan IntelliLink grafikleriyle yeni bir arayüz sunmaktadır. Sistem Bluetooth ahizesiz telefon bağlantısı ve müzik akışı özelliklerinin yanında USB bağlantısı özelliği de sağlamakta. 

Kendi işlevleri arasındaki normal ses kontrolünün yanında, yeni Meriva’daki IntelliLink sistemi – örneğin Apple iOS cihazlarındaki (iPhone, iPod touch, iPad, vs.) Siri gibi – akıllı telefonun kendi ses kontrolünü de desteklemekte ve entegre etmekte. Bu sürücülerin, çeşitli sorulara veya isteklere yanıtlar gibi kısa mesajlar okunurken dikkatlerini yolda tutmalarını sağlamakta. 

Güvenlik ve konfor özellikleri Opel Meriva’daki yolcu güvenliği bir dizi senkronize aktif ve pasif güvenlik sistemi sayesinde sağlanıyor. Aktif güvenlik bakımından, Gelişmiş Halojen AFL (Gelişmiş Aktif Ön Aydınlatma) otomobil hareket halindeyken etkinleştirilen bir viraj alma lambasıdır ve aracın hızına göre otomatik olarak ayarlanır. 

Statik bir lamba olarak, park ederken geriye hareket sırasında sürücüye yardımcı olmakta. Ayrıca Yeni Opel Meriva 12 farklı renk opsiyonu ile otomobil severlerin beğenisi sunuluyor. Opel Meriva’nın sunduğu esneklik ve fonksiyonellik özellikleri küçük sınıf minivan segmentine yeni standartlar getiriyor. Özellikle ters açı ile açılan arka kapılar oldukça dikkat çekici. 

Ters açı ile açılan arka kapılar kabine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor ve arkadaki yolcular için ve sürücü için ideal ergonomik giriş-çıkış ve yükleme imkanlarını sunuyor. Meriva’nın arka cam hattındaki dalgalı tasarımı, arka koltukta yolculuk eden özellikle küçük çocukların görüş açısını arttırmak üzere tasarlanmış. 

Yeni Meriva FlexSpace, FlexRail ve FlexFix gibi kullanımı kolay, tasarımı etkileyici ve kullanıcısına bir çok farklı saklama gözü imkanı sunan özellikleri ile fonksiyonelliğini ispatlıyor.

Hiç yorum yok