Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

LANCİA ARTIK TÜRKİYE'DE SATILMAYACAK

Hürriyete yer alan habere göre Fiat CEO'su Sergio Marchionne Lancia'nın sadece İtalya'da satılacağını belirtti. Lancia 2013'...

Hürriyete yer alan habere göre Fiat CEO'su Sergio Marchionne Lancia'nın sadece İtalya'da satılacağını belirtti. Lancia 2013'te Türkiye'de 782 adet satmıştı. 


Bu kararla birlikte Lancia Türkiye dahil bir çok ülkede satılmayacak Fiat CEO'su Sergio Marchionne Fiat'ın Chrysler'i satın alması sonucu şirketin yeni stratejilerini açıkladı. Sergio Marchionne İtalyan La Repubblica'ya verdiği röportajda Türkiye'de de satılan Lancia markasının artık sadece İtalyan pazarında satılacağını açıkladı. 

Fiat'ın 2014'te Panda ve 500 ailesini geliştirmeye odaklanacağını belirten Marchionne Alfa Romeo markasının üretiminin İtalya'da gerçekleştirileceğini, Lancia'nın da sadece İtalyan pazarında satışa sunulacak marka olacağını belirtti. 

Lancia'nın pazarda sadece Ypsilon modeline odaklanacağı belirtildi. Sektör rakamlarına göre Lancia satışlarının yüzde 80'i İtalya'da gerçekleşiyor. Lancia satışlarının yüzde 74'ünü de Ypsilon modeli oluşturuyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin rakamlarına göre Türkiye'de 2013'te toplam 782 adet Lancia satılmıştı.

Hiç yorum yok