Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BU YIL 50 YENİ MODEL TÜRKİYEDE SATIŞA SUNULACAK

KUR ve ÖTV artışına paralel yeni model yılıyla birlikte ocak ayı tüm araçlara yüzde 5 ile 15 arasında zam olarak yansıdı ve yansımaya devam...

KUR ve ÖTV artışına paralel yeni model yılıyla birlikte ocak ayı tüm araçlara yüzde 5 ile 15 arasında zam olarak yansıdı ve yansımaya devam edecek. 

Yükselen kurlar ve faizlerle birlikte toplam otomotiv pazarının 2014'te yüzde 20'ye varan oranda daralarak 700 bin adetlerde oluşması tahmin ediliyor. 

Otomotivciler, bu yıl talebi canlı tutmak için umutlarını önümüzdeki aylarda showroomlara indirecekleri yaklaşık 50 yeni model ve motor seçeneğine bağladılar. 

Toyota 2014'ün ilk yarısında Land Cruiser Prado, 1.6 D4-D dizel Verso ve Auris Touring Sport'u getirecek. 2013'ün lideri VW de yılın ilk çeyreğinde Golf GTI'ı ardından da Golf R , yeni Polo ve makyajlı Jetta'yı satışa çıkaracak. 

Hyundai Assan'ın 2014 yenilikleri LPG'li i10 ve yeni Elantra olacak. LPG'li i10 şubatta devreye girecek.Ford'un yenilikleri ise ağırlıklı ticarilerde olacak. 2 tonluk Transit ilk yarıda, yeni hafif ticari Courier yılın 2'inci yarısında showroomlara inecek. 

Renault, Megane ailesini ilk yarıda yenileyecek ayrıca elektrikli Zoe ve Twizy modellerini de satışa sunacak. Dacia ise yılın ilk çeyreğinde yeni Logan MCV'yi tüketiciyle buluşturacak. 

BMW'nin en büyük yeniliği elektrikli i3 olacak. Audi ise A3 Sedan modelinin 1.6 TDI dizel motor seçeneğini getirecek. Porsche yeni SUV modeli Macan'ın 3 lt benzinli ve dizel versiyonlarını satışa sunacak. 

Mercedes'in sürprizleri ise şubatta 1.5 lt 109 Bg'lik dizel-otomatik A ve B serisiyle başlayacak. Yeni C serisi ve GLA 200 nisanda ithal edilecek.HABER7

Hiç yorum yok