Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ALMANYA'DA YILIN OTOMOBİLİ SKANDALI

Alman halkının en çok sevdiği "yılın otomobili" oylamasında sahtekarlık yapıldığı ortaya çıktı.  Almanya'da en çok güv...

Alman halkının en çok sevdiği "yılın otomobili" oylamasında sahtekarlık yapıldığı ortaya çıktı. 


Almanya'da en çok güvenilen kurumların başında gelen otomobil kulübü ADAC'nin imajı skandalla birlikte yerler bir olurken, akıllara "daha başka manipülasyonlar da yapıldı mı?" sorusunu getirdi. Almanya'nın en büyük otomobil kulübü olan ADAC, geçen yıl "Alman halkının en çok sevdiği otomobil" markasını seçerken oylarda sahtekarlık yapıldığını itiraf etti. 

Almanya'da 19 milyon üyesi bulunan otomobil kulübü oylamaya daha önce duyurulduğu gibi 34 bin 299 kişinin katılmadığını, katılımcıların sayısının sadece 3 bin 409 olduğunu açıkladı. 

ADAC geçen yılın Almanlar tarafından "en çok sevilen otomobili" olarak Volkswagen Golf'ü seçmişti. ADAC İletişim Müdürü ve "Motorwelt" adlı kurumun çıkardığı derginin Şef Editörü olan Michael Ramstetter, oylarda sahtekarlık yaptıklarını itiraf etti ve kurumdaki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. 

 Ramstetter, olayın sorumlusunun sadece kendisi olduğunu söylerken, Alman halkından da özür diledi. Skandalın ardından kurum içinde inceleme başlatıldı. 2015 yılınından itibaren oylamaların noter huzurunda yapılacağı duyuruldu. 

Konuyla ilgili iddia geçen hafta Süddeutsche Zeitung'da yer almış ancak kurum tarafından yalanlanmıştı. Ramsttetter'in bu itirafıyla birlikte Almanların en çok güvendiği kurumların başında gelen ADAC büyük bir imaj kaybına uğrayacak gibi görünüyor. 

Skandala ilişkin haberler "son dakika" olarak verilirken, kurumun yaptığı diğer testler ve oylamalar konusunda da şüphelerin oluştuğu tartışması başladı.ZAMAN

Hiç yorum yok