Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OGS VE HGS GİŞELERİ YIKILACAK ORTAK SİSTEME GEÇİLECEK

Sürücülere serbest geçiş hakkı tanıyan yöntemle Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kullanıcıları aynı sistemi ortak ...

Sürücülere serbest geçiş hakkı tanıyan yöntemle Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) kullanıcıları aynı sistemi ortak kullanabilecekler. 

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri ile Mahmutbey ve Çamlıca gişeleri ücret toplama istasyonlarına, HGS etiketi ile OGS cihazını aynı anda okuyacak Serbest Geçiş Sistemi kurulacak. 

Sistemin ihalesi, 10 Eylül'de ihale çıkarılmış, Fatih Sultan Mehmet ile Boğaziçi köprüleri ve Çamlıca ile Mahmutbey gişeleri ücret toplama istasyonlarında mevcut gişe adalarının kaldırılarak serbest geçişe olanak sağlanması için Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme imzalanmıştı. 

31 Ocak 2014 tarihinde tamamlanarak hizmete sunulması beklenen çalışmaların, yeni sistem kullanılmaya başladıktan sonra ayrı şeritte olan HGS ve OGS gişeleri tamamen yıkılmış olacak.haberturk

Hiç yorum yok