Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HONDA TÜRKİYEDEN YENİ MODEL SİNYALİ

Honda CR-V 1.6 dizel modelinin tanıtımında, 2013 yılı itibarı ile gerçek Honda'nın yeniden hayat bulmaya başladığını ifade eden Yamasa...

Honda CR-V 1.6 dizel modelinin tanıtımında, 2013 yılı itibarı ile gerçek Honda'nın yeniden hayat bulmaya başladığını ifade eden Yamasaki, inovasyon, üstün mühendislik, sportiflik ve eğlence gibi otomobiller için vazgeçilmez değerlerle yoğrulan Honda modellerinin, bu yıl itibarı ile yeniden doğduğunu kaydetti. 

Yamasaki, 2015 yılında yeniden başlayacakları Formula 1'in, gerçek Honda ve Honda mühendisliğinin doğuşunu simgelediğine işaret ederek, "Önümüzdeki dönemde Türkiye'de de satışa sunacağımız NSX ve Type R modelleri, Honda'nın sportif, yenilikçi ve eğlenceli yanını pekiştirmiş olacaklar" dedi. 

2012 yılı itibarı ile dünya genelinde 25 milyon Honda müşterisine ulaştıklarını ve bugün rekor sayılabilecek yıllık 3,8 milyon yeni müşteri sayılarını 2017 yılı sonunda yıllık 6 milyon satışa ulaştırmayı hedeflediklerini bildiren Yamasaki, "Küçük dizel motorumuzla Avrupa'da önemli bir başarı hedefliyoruz ve 'Earth Dreams Technology' motorlarımızın ilki olan 1.6 i-DTEC sayesinde Türkiye'deki müşterilerimizi sınıf lideri performans ve düşük tüketimle buluşturuyoruz. 

CR-V dizel modelimizin sadece 4,5 litre olan 100 kilometredeki tüketimiyle Türkiye'de büyüyen SUV pazarında güçlü bir konuma yerleşeceğine inanıyoruz" diye konuştu. 

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yamasaki, Honda'nın Türkiye'de ikinci bir model üretip üretmeyeceğine ilişkin soruya şu karşılığı verdi: 

 "Türkiye'de ürettiğimiz Civic Sedan ile 50 bin adetlik üretim kapasitemizi dolduramıyoruz. 15 bin adet Civic Sedan üretiyoruz. Yaklaşık 35 bin adetlik kapasite geriye kalıyor. Bu bağlamda yeni model üzerinde çalışmayı düşünüyoruz. 

Honda olarak C segmentinde ilerliyoruz. Ama kapasiteyi doldurabilmek için B Sedan üretmeyi düşünebiliriz. Şu an itibari ile tüm olanakları değerlendiriyoruz. Hangisinde daha fazla kar edeceğimiz konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

" Yamasaki, üretilmesi planlanan yeni modelin zamanına ilişkin ise "Genellikle bir ürünün hazırlama aşaması iki yıldan fazla süre alıyor. Bizler 2013 yılının sonundayız. Tam zamanını söyleyemem ama hesaplamayı siz yapabilirsiniz. 

Bizler 2013'ün sonundayız hala çalışmamız gerekiyor" değerlendirmesinde bulundu. "Dövizdeki dalgalanmaların fiyata yansıması söz konusu olabilir" Son dönemde döviz kurundaki dalgalanmalara ilişkin de Yamasaki, "Türk piyasasına baktığımızda, elbette daha önce de bu döviz kuru dalgalanmaları olmuştu. 1-3 ay gibi bir zamanda bu tür olayların fiyata yansıması söz konusu olabilir. 

Bu durumda planımız 1-3 ay içerisinde piyasanın ve pazardaki son gelişmelere göre fiyata artış olarak yansıyabilir" şeklinde konuştu.MİLLİYET