Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODANIN CİMRİLİĞİ RESMEN TESCİLLENDİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yakıt türleri ve tüketimlerine göre yapılan “En İyi 10” listesinin benzinli araçlar sıralam...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yakıt türleri ve tüketimlerine göre yapılan “En İyi 10” listesinin benzinli araçlar sıralamasında Skoda Citigo, Rapid ve Fabia modelleri ilk sıralarda yer aldı. 

Birinci sıradaki ASG otomatikleştirilmiş manuel şanzımana sahip Citigo, 100 km’de 4.4 litre, ikinci sıradaki Citigo’nun manuel versiyonuysa 100 km'de 4.5 lt’lik ortalama yakıt tüketimiyle cimriliklerini tescillediler. Listenin üçüncü ve dördüncü sırasında yer alan Rapid ise 100 km’de ortalama 5.4 lt ve 5.8 lt’lik tüketimle Skoda’nın yakıt tüketimi konusundaki iddiasını doğruladı. 

Çek üretici Skoda’nın en minik üyesi Citigo, dikkat çekici sedanı Rapid ve sevilen modeli Fabia’nın “yakıt cimrisi” olduğu resmen tescillendi. Aynı zamanda düşük karbondioksit salımıyla en çevreci otomobil olduklarını da kanıtladılar. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın, Türkiye’de satılan otomobiller arasında yakıt türleri ve tüketimlerine göre yaptığı "En İyi 10" listesinin benzinli araçlar kategorisinde ilk iki sırayı Skoda Citigo aldı. Skoda Rapid ve Fabia modelleri ise listede Citigo’yu takip eden diğer modeller oldu. 

Bakanlığın yakıt türüne göre "Yakıt Tüketiminde En İyi 10” listesinin benzinli araçlar kategorisinde ASG otomatikleştirilmiş manuel şanzımana sahip Citigo, 100 km’de 4.4 litre tüketimle birinci oldu. 

İkinci sırada ise km’de ortalama 4.5 lt’lik yakıt tüketimiyle Citigo’nun manuel versiyonu yer aldı. Skoda'nın Rapid modeli 1.2 lt benzinli motor ve manuel şanzımanı ile 100 km'de ortalama 5.4 litre tüketimle üçüncü sıraya yerleşirken, yine Rapid’in 1.4 lt benzinli motor ve otomatik şanzımanlı versiyonu km'de ortalama 5.8 litre tüketimle dördüncü sırada yer aldı. 

Listenin devamında beşinci sıraya yerleşen Skoda’nın beğenilen modeli Fabia, sahip olduğu manuel şanzıman ve 1.4 lt motoru ile 100 km’de ortalama 5.9 litre’lik yakıt tüketimi ile dikkat çekti. 

Doğa ile dost ve daha düşük yakıt tüketime sahip otomobiller üretmek konusunda başarılı bir geleneğe sahip olan Skoda, bakanlığın hazırladığı listede yer alan yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle iddiasını bir kez daha kanıtlamış oldu. 

Yakıt cimrisi, şirin tasarımı, geniş iç mekanı, kolay kullanım özellikleri ve güvenlik donanımlarıyla da dikkatleri üzerine çeken Citigo, Türkiye’de 29 bin TL’den başlayan kampanyalı anahtar teslim fiyatlarıyla satılırken, donanım ve pratik özellikleriyle beğenilen, çekici ve dinamik tasarımıyla sınıfının dikkat çekici modelleri arasında yer alan Rapid‘e ise 34.500 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.