Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES CİTAN KOMBİVAN TANITILDI

Alman otomobil üreticisi Mercedes Benz, hafif ticari aracı Citan modelinin 7 kişlik versiyonu olan Citan Kombivan modelini tanıttı.  ...

Alman otomobil üreticisi Mercedes Benz, hafif ticari aracı Citan modelinin 7 kişlik versiyonu olan Citan Kombivan modelini tanıttı. 

Sürücü dahil 7 kişiye oldukça geniş oturma alanı sunacak olan Yeni Citan Kombivan, Daimler ve Renault iş birliğinin bir parçası olarak Renault Kangoo karoseri üzerine konumlandırıldı. 

Mevcut Citan modelinin ekstra uzun versiyonu olan Mercedes Benz Citan Kombivan, 4705 mm’lik uzunluğu ve fazladan 2 yolcu taşıyacak 3. Sıra koltukları ile standart 5 kişilik Citan modelinden ayrılıyor. 

Birbirinden bağımsız olarak öne ve arkaya hareket edebilen 3. Sıra koltukları, yük taşınacağı zaman katlanabiliyor ya da tamamen çıkarılabiliyor. 

1200 cc’lik direkt enjeksiyonlu turbo beslemeli motora sahip olacak Citan Kombivan, 6 vitesli manuel şanzımanı ile 112 beygir güç üreterek, daha hızlı kalkış ve daha düşük devirlerde daha yüksek sürate ulaşacak. 

Citan’ın panelvan versiyonlarına göre daha hızlı olacağı belirtilen Citan Kombivan, Mercedes Benz tarafından açıklanan verilere göre 0-100 km/s hızlanmasını 11.7 saniyede tamamlarken, maksimum 173 km/s hıza çıkabilecek. 

BlueEfficiency teknolojisi ve Eco start stop teknolojisi ile daha verimli hale getirilen Citan Kombivan, 100 kilometrede 6,1 litre yakıt tüketimi ile başarılı sayılabilir bir orana sahip. 

Avrupa’da satışa çıkacak olan Mercedes Benz’in hafif ticari modeli Citan, yakın zamanda Asya, Orta Doğu ve Şili’de de satışa sunulacak. 

Mercedes Benz’in hafif ticarisi Citan, ülkemizde yalnızca 90 beygirlik Citan 109 CDI model seçeneği ile 48,000 TL’den satışa sunuldu.