Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ALFA ROMEO 4C ARALIKTA TÜRKİYE SATŞTA

Tofaş çatısı altında temsil edilen Alfa Romeo'nun yeni Süper Coupe modeli 4C, Almanya'nın Nürburgring yarış pistinde "en hızlı...

Tofaş çatısı altında temsil edilen Alfa Romeo'nun yeni Süper Coupe modeli 4C, Almanya'nın Nürburgring yarış pistinde "en hızlı tur" rekorunu elde etti. 

Tofaş'tan yapılan açıklamaya göre, Alfa Romeo'nun yeni Süper Coupe modeli 4C, Almanya-Nürburgring'deki yarış pistinde yaptığı test sürüşünde 8 dakika 4 saniyelik tur zamanı elde ederek, 250 HP'nin altında motor gücüne sahip spor otomobiller arasında bir rekora imza attı. 

Alfa Romeo'nun performansını bir kez daha kanıtlayan test sürüşü, Nürburgring pistinin uzmanı kabul edilen Alman otomotiv yazarı ve sürücü Horst von Saurma tarafından gerçekleştirildi. 

Alfa Romeo 4C'nin aralık ayından itibaren Türkiye yollarında boy göstermesi planlanıyor. Gerçekleştirilen test sürüşünde, Alfa Romeo 4C'nin dünyanın birçok farklı noktasında, farklı yol ve iklim şartlarına maruz kaldığı bir çok zorlu testlere bir örnek oluşturuyor. 

Alfa Romeo 4C bugüne kadar, İsveç'te sırın altında 35 dereceden Abu Dabi'de 40 dereceye, Amerika'da Arizona çölünden Sicilya'daki Etna Dağı'nın dik rampalarına kadar zorlu iklim ve yol koşullarında test edildi. 

Alfa Romeo yeni süper spor modeli için ayrıca, diğer tüm modellerinin geliştirilmesinde de önemli paya sahip olan ve 1962''den bu yana kullanılan Balocco pistinde sayısız deneme sürüşü gerçekleştirdi. 

İtalyan stili sportifliğiyle zarafet anlayışını birleştiren ve daha şimdiden Alfa Romeo'nun ikonik modelleri arasında yerini alan yeni Süper Coupe 4C, Maserati'nin İtalya'daki Modena fabrikasında üretiliyor. 

Yaklaşık 4 metre uzunluğa ve 2,4 metrelik aks mesafesine sahip olan Alfa Romeo'nun iki kişilik coupe modeli, karbon ve alüminyum kullanılan gövde ve şasi unsurları sayesinde, 4 kilogram başına 1 HP'den fazla güç üretmesiyle de dikkat çekiyor.NTVMSNBC