Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ FORD TRANSİT CONNECT İNTERNATİONAL VAN OF THE YEAR 2014 ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU

Ford'un yeni ticari aracı Transit Connect "International Van of the Year 2014" - 2014 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü...

Ford'un yeni ticari aracı Transit Connect "International Van of the Year 2014" - 2014 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünün sahibi oldu. 


Ford'dan yapılan açıklamaya göre, International Van of the Year - Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödül töreni bu yıl Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Uluslararası Ticari Araçlar, Yedekparça ve Servis Ekipmanları İhtisas Fuarı'nda (COMTRANS) gerçekleştirildi. 

Ödülün bu yılki sahibi Ford'un hafif ticari modeli Transit Connect oldu. Bir önceki nesli ile de aynı ödülü 2003 yılında da almaya hak kazanan Transit Connect, tamamen yeni modeli ile ödülü ikinci defa hak etti. 

Geçen yıl da Custom modeli ile aynı ödülü alan Ford, üst üste iki yıl bu ödüle hak kazanan ilk firma başarını da elde etti. Ford ayrıca 2001 ve 2007 yıllarında da Transit modeli ile Yılın Ticari Aracı seçilmişti. 

Ödüle 5'inci defa hak kazanan Ford bu başarısıyla da bir rekora imza attı. "Mühendisliğimizin geldiği nokta gurur verici" Açıklamada, Connect'in başarısı ile ilgili görüşlerine yer verilen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, geliştirme sürecinde Ford Otosan mühendislerinin de görev aldığı yeni Connect'in başarısında Ar-Ge mühendislerinin başarısına dikkati çekti. 

Ford Otosan Mühendislerinin bilgi, deneyim ve emeği ile geliştirilen Connect'in global Ar-Ge gücünün geldiği noktanın en açık göstergesi olduğunu belirten Yenigün, "1961'den beri süregelen Ar-Ge çalışmalarımız 1997 yılındaki ortaklık anlaşmamızla global dünyaya açıldı. 

Ford Otosan olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz modellerin yanısıra, Ford'un global ürün gamındaki diğer modellere de ürün geliştirme ve mühendislik hizmeti veriyoruz. 

Ford Otosan'ın global Ar-Ge çalışmalarının ilk ürünü olan bir önceki nesil Connect bize birçok başarının kapısını açtı. Şimdi de üst yapı gelişim sürecinde AR-GE çalışmalarını üstlendiğimiz Yeni Connect ile yine yeni bir başarı elde ettik. 

Ar-Ge çalışmalarımızın geldiği nokta bizi mutlu ediyor, rekabette bir adım öne taşıyor" ifadelerini kullandı.Haber7