Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ CİTROEN C4 PİCASSO TÜRKİYEDE SATIŞTA

Fransız üretici Citroen'in MPV sınıfındaki temsilcisi olan ve 2007'den bu yana 4 bin 500 adet satılan C4 Picasso, tamamen yeniden y...

Fransız üretici Citroen'in MPV sınıfındaki temsilcisi olan ve 2007'den bu yana 4 bin 500 adet satılan C4 Picasso, tamamen yeniden yaratılan üçüncü nesliyle Türkiye'de satışa sunuldu. 


68 bin 800 TL'den başlayan fiyata sahip C4 Picasso'nun 7 kişilik versiyonu Grand Picasso ise kasım ayını bekliyor. Hedef ise, yeniden sınıfının lideri olmak.. 

Konsept haliyle aynı tasarımı taşıyan ve markanın yeni yüzünü simgeleyen C4 Picasso, Citroen'in hafifletilmiş yeni platformunu kullanan ilk model. LED gündüz farları, ince uzun farları, geniş ön camıyla dikkat çeken yeni Picasso, üç boyutlu arka stop lambalarıyla dikkat çekiyor. 

C4 Picasso'nun iç mekanındaysa da 12 inçlik kişiselleştirilebilen dijital gösterge panelinin yanı sıra tablet bilgisayarları andıran ve tüm araç fonksiyonlarının kontrol edilebildiği 7 inçlik ikinci bir ekran yer alıyor. 

Geniş cam tavan, iç mekana ferahlık duygusu verirken, eşya gözleriyle fonksiyonellik artırılmış. Pek çok teknoloji var Yeni C4 Picasso'da, sadece 115 HP'lik 1.6 HDI dizel motor ve yeniden geliştirilen ETG 6 otomatikleştirilmiş manuel şanzıman yer alıyor. 

Otomobil, fabrika verilerine göre 100 km'de ortalama 4 lt harcıyor. Araçta donanım paketlerine bağlı olarak Şerit İhlal Uyarısı, otomatik Park Asist, Akıllı Far, Mesafe Koruma, Kör Nokta Uyarısı ve istenilen müzikleri hafızaya alabilen Juke Box gibi sistem ve donanımlar bulunuyor. 

Baylas Otomotiv, yeni C4 Picasso'dan yıl sonuna kadar 500, 2014'teyse 3 bin adet satmayı planlıyor.haber7