Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MASERATİ GHİBLİ TÜRKİYEDE SATIŞTA

İtalyan lüks otomobil markası Maserati, Türkiye'de Tofaş çatısı altındaki Fer Mas Oto tarafından müşterilerinin beğenisine sunulacak.  ...

İtalyan lüks otomobil markası Maserati, Türkiye'de Tofaş çatısı altındaki Fer Mas Oto tarafından müşterilerinin beğenisine sunulacak. 


3.0 litre V6 turbo dizel ve 3.0 litre V6 twin-turbo benzinli olmak üzere iki ayrı motor seçeneği ile piyasaya çıkacak olan Ghibli'nin, dizel seçeneği 155.000 euro, benzinli motor seçeneğinin ise 197.000 bin euroluk başlangıç fiyatı bulunuyor. 

Ghibli 3.0 litrelik V6 dizel motoru ile 100 kilometre hıza 6.3 saniyede ulaşabiliyor. Ayrıca Ghibli ile tarihinde bir ilke imza atan Maserati ilk defa dizel motorlu bir araç üretmiş oldu. 

Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor Maserati Ghibli’nin Türkiye’de satışa sunulmasını değerlendiren Fer Mas Şirket Müdürü Ferhat Albayrak, “Dünya otomotiv endüstrisinde 100 yılı geride bırakan Maserati, 1,3 milyar dolarlık yatırımla üretim kapasitesini 2015 yılına kadar 50.000 araca çıkarmayı hedefliyor. 

Bu da önümüzdeki üç yılda yaklaşık 10 katlık bir büyüme demek. Üst orta sınıfta performansı ve fiyatıyla rekabete yeni bir boyut katacak Ghibli modeli, Maserati’nin bu iddialı büyüme hedefinde önemli rol oynayacak. 

Fer Mas olarak hedefimiz, bu yılın sonuna kadar 30 adet Ghibli satışı gerçekleştirmek. Henüz yollarla buluşmamasına rağmen, şu ana kadar 5 adet araç sattık. 

Maserati Ghibli’nin, özellikle çok yüksek bir performans sunan dizel versiyonuyla sınıfında fark yaratacağı inancındayız.” dedi.milliyet