Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAİ İ10 BANTTAN İNDİ

Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı Eui-Sun Chung, "Hyundai olarak şu ana kadar Türkiye fabrikamızda 634 milyon dolarlık yatırım y...

Hyundai Motor Company Başkan Yardımcısı Eui-Sun Chung, "Hyundai olarak şu ana kadar Türkiye fabrikamızda 634 milyon dolarlık yatırım yaptık ve yıl sonuna kadar 43 milyon dolar daha yatırım gerçekleştirmeyi planlamaktayız" dedi. 

Chung, Hyundai Assan İzmit Fabrikası'nda düzenlenen "i10" modelinin üretimi ve banttan iniş töreninde yaptığı konuşmada, geçen 1 yıllık sürede Türkiye fabrikasının kapasitesini 200 bin adede çıkarma projelerini tamamladıklarını söyledi. 

 "Fabrikanın kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiğimiz en büyük ölçekli bu yatırımımız sayesinde Hyundai Assan, Avrupa pazarları için stratejik öneme sahip olan modelleri üreten bir üretim üssü haline geldi" diyen Chung, Hyundai Motor Company'nin globalleşme sürecinde Türkiye fabrikasının büyük bir öneme sahip olduğunu kaydetti. Chung, Kore dışında faaliyet gösteren 7 üretim tesisinden ilkinin Hyundai Assan fabrikası olduğunu ifade ederek, "1997 yılında başladığı üretimle Hyundai'nin başarılı global üretiminin temel taşını oluşturmuştur. 

Hyundai olarak şu ana kadar Türkiye fabrikamızda 634 milyon dolarlık yatırım yaptık ve yıl sonuna kadar 43 milyon dolar daha yatırım gerçekleştirmeyi planlamaktayız. Bu yatırımlarımızla Türkiye fabrikamızı en modern ve en kaliteli tesislerden biri haline getirdik ve bunu sürdürmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

"TÜRKİYE FABRİKASININ ROLÜNÜ ARTTIRACAĞIZ" Fabrika yatırımı dışında, Türk otomotiv ve yan sanayisinin gelişimi için mevcut 4 şirkete ek olarak Hyundai Grubu firmalarından Hyundai Mobis ve Hyundai Hysco gibi 4 yeni yan sanayi şirketin de yatırımını yaptıklarını dile getiren Chung, bununla Türkiye'deki yerel firmalarla parça gelişimini artırmayı da gelecek dönemlerde hedeflediklerini anlattı. 

Chung, yatırımlarının Türk otomotiv endüstrisinin rekabet gücünün artmasını sağlayacağını vurgulayarak şöyle devam etti: "Bununla yarattığımız 2 bin 700 kişilik ek istihdam sayesinde Türk ekonomisine önemli bir katkı yapacağız. 

Hyundai, Türkiye için yapılan yatırımları arttırmasının sebebi, hem kardeş ülke Türkiye'nin otomotiv sanayi ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak hem de Türkiye ve Kocaeli'ye aktif destek ve işbirliği imkanı sağlamaktır. 

Bugün üretimine başladığımız yeni i10 modelimiz, Avrupalı tüketicilerin istek ve beklentileri doğrultusunda geliştirilmiştir. Hyundai'nin yarattığı tasarım felsefesi, Avrupa pazarında markamızın daha da iddialı konuma gelmesini sağlayacaktır. 

Şu an çift vardiyayla üretim yaptığımız fabrikamızda, önümüzdeki yıldan itibaren üç vardiyalı üretime geçeceğiz. Gelecek yıl yeni bir modelin daha üretimine başlayıp Avrupa pazarının üretim üssü olan Türkiye fabrikasının rolünü daha da arttıracağız."SABAH