Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

FORD DÜNYAYI 1.2 MİLYON KG CO2 DEN KURTARDI

Birçok markayla beraber elektrikli araçlara büyük yatırımlar yapan ABD’li otomotiv devi Ford, geliştirilme aşamasındaki araçlarıyla büyük b...

Birçok markayla beraber elektrikli araçlara büyük yatırımlar yapan ABD’li otomotiv devi Ford, geliştirilme aşamasındaki araçlarıyla büyük bir başarı elde edildiğini açıkladı. 

Ford’un elektrikli ve hibrit otomobillerini kullanan sürücüler, toplamda 48 milyon kilometreyi geride bırakırken, atmosfere 1.2 milyon kilogram karbondioksit salınmasını önledi. Fosil yakıtların atmosfere saldığı karbondioksit oranının azaltılması için çalışmalar yapan otomobil üreticileri, elektrikli araç projelerinde son sürat ilerliyor. 

ABD’li otomotiv devi Ford, elektrikli araçlarıyla kat edilen toplam mesafenin 48 milyon kilometreyi bulduğunu, bu sayede tam 1.2 milyon kg CO2’in atmosfere salınmasının önüne geçtiklerini açıkladı. 

Fusion Energi modelini Temmuz ayında sunan Ford, yüzde 100 elektrikli Focus Electric modelini de 2014’te sunmaya hazırlanıyor. Focus Electric modelinde yüzde 10 indirime gideceklerini ve ABD’de 35 bin 200 dolardan satacaklarını belirten Ford, fiyat azaltarak müşterilerin ilgisini elektrikli araçlara çekmek istiyor. 

Ford, elektrikli araçların şarj edilmesi için kurduğu istasyonlarda otomobillerin kullanımı hakkında veri de topluyor. Otomobillerin sarj saatlerinin yanı sıra, önledikleri C02 salınım oranı da belirleniyor. 

 SlashGear sitesinin haberine göre Kuzey Amerika’da 1700 şarj istasyonu bulunan Ford, bu sayıyı 1900’e çıkarmayı hedefliyor.ntvmsnbc