Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ OPEL INSİGNİA’NIN SERİ ÜRETİMİ RÜSSELSHEİM TESİSİNDE BAŞLADI

Opel Insignia tasarımı ve yenilikçi teknolojisi ile 2008 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana “2009 Yılının En İyi Otomobili” dahil olmak...

Opel Insignia tasarımı ve yenilikçi teknolojisi ile 2008 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana “2009 Yılının En İyi Otomobili” dahil olmak üzere 40’ın üzerinde uluslararası ödüle layık görüldü. 


Test edilen tüm otomobiller içinde en düşük hata oranını belirleyen DEKRA ödülünü de üst üste iki kez 2012 yılı içerisinde sahibi oldu. 

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Bugün, Opel olarak geniş model portföyüne sahibiz ve eylül ayındaki Frankfurt Autoshow’da resmi olarak gösterime sunacağımız modellerimizden Yeni Insignia, model atağımızın çok önemli bir parçası. 

Amiral gemimiz artık daha sofistike ve dikkat çekici; ama tüm bu zarafetin ortasında bile işin özünden uzaklaşmıyor. Amacımız sürücüler ve yolculara en yeni teknolojilerle konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimini sunmak.” dedi. 

 Buna ilave olarak, yeni yüksek verimli benzinli ve dizel motor seçenekleriyle,ekonomik yakıt tüketimi sağlıyan 6 ileri manuel şanzımanlı ve Start/Stop özelliğine sahip 2.0 lt. CDTI, 100 km'de yalnızca 3.7 lt dizel yakıt tüketimi ve 99 g/km CO2 (NEDC) salınımına sahip . 

Ayrıca yeni 1.4 Turbo benzinli direkt enjeksiyonlu motor, 123 g/km'lik CO2 ile 100 km'de yalnızca 5.2 lt. yakıt tüketiyor. 

Değişken tork beslemesi ve dört teker çekiş özelliğine sahip SUV karakterli Insignia Country Tourer diğer Insignia türleri gibi yalnızca Rüsselsheim tesisinde üretiliyor. 

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Opel Insignia Country Tourer ile dünya lansmanını gerçekleştirecek.