Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DÜNYANIN EN ÇOK SATILAN OTOMOBİLİ

Otomotiv araştırmaları şirketi Polk tarafından yapılan küresel pazar araştırmasının sonuçlarına göre, 2012'de dünyanın en çok satan ara...

Otomotiv araştırmaları şirketi Polk tarafından yapılan küresel pazar araştırmasının sonuçlarına göre, 2012'de dünyanın en çok satan aracı unvanına sahip olan Ford Focus, 2013'ün ilk çeyreğinde de bu unvanını korudu. 
Ford'tan yapılan açıklamaya göre, bir önceki yılın aynı dönemine oranla dünya genelindeki satışları yüzde 18 artan Ford Focus, yılın ilk çeyreğinde 288 bin 724 adetlik satışa ulaştı. 

Ford'un amiral gemisi Focus, Türkiye'de de Ford'un en başarılı binek modelleri arasında yerini aldı. İngiltere, Brezilya ve Çin gibi pazarlardaki yüksek talep, Focus'un dünyanın en çok satan binek aracı unvanını korumasında etkili oldu. 

Birinci çeyrekte İngiltere'deki Focus satışı toplam 25 bin 81'e ulaşırken, Brezilya'da geçen yıla kıyasla yüzde 18'lik artışla 7 bin 227 Focus satıldı. 

Çin'de ise 2013'ün birinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 153'lük artışla toplam 104 bin 65 Focus trafiğe tescil edildi. Avrupa'da "Uluslararası Yılın Motoru 2012" ödülünü alan 1.0 litre EcoBoost benzinli motoru kullanan ilk Ford modeli olan Focus, sunduğu yakıt ekonomisi ile de yoğun ilgi gördü. 

2012 yılında yapılan üretim kapasite artışı doğrultusunda satışlar yükselmeye devam ederken, 4 kıtadaki 9 Ford fabrikasında dakikada iki adetten fazla Focus üretildi.SABAH