Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİLENEN HYUNDAİ İ20 VE ACCENT BLUE YEPYENİ DONANIMLARLA GELİYOR

Yeni Hyundai i20, artık daha çok keyif veren donanımları sunarken Accent Blue da ailelerin konforu ve rahat etmeleri için bir takım değişik...

Yeni Hyundai i20, artık daha çok keyif veren donanımları sunarken Accent Blue da ailelerin konforu ve rahat etmeleri için bir takım değişiklikleri beraberinde getiriyor. 

Hem şık bir dış tasarıma hem de kullanışlı ve modern bir iç mekana sahip olan i20, özellikle genç kullanıcıların ve genç ailelerin ilgisini çekmeye devam ediyor. 

Daha fazla donanım ve daha estetik özelliklerle donatılan i20, sadece pratik bir kullanım değil aynı zamanda yüksek teknoloji, beş yıldızlı güvenlik ve segmentinde standartları belirleyen unsurlar vaadediyor. 

Görünümünde yeniliklerin uygulandığı, yeni 1.4 litre benzinli motor seçeneğinin sunulduğu ve donanım seçeneklerinin iyileştirildiği Accent Blue ise segmentinde benzersiz bir kullanım ayrıcalığı sunmuş oluyor. 

Yeni i20 Markanın akıcı tasarım felsefesinin en şık örneklerinden biri olan Yeni i20, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda yapılan görkemli bir törenle seri üretime başlamıştı. 

Tüm Avrupa’ya Türkiye’den ihraç edilerek ülkemizin bir gururu olan Yeni i20, Hyundai’nin karakteristik altıgen ön ızgarası ve modern LED gündüz farlarıyla B segmentinde değerli bir seçenek sunmuş oluyor. 

Yenilenen donanım seviyelerine göre Sense paketinden itibaren LED gündüz farlarına ve Navigasyon özellikli dokunmatik ekran multimedya sistemine kavuşan i20, artık çok daha pratik ve konforlu. “Jump”, “Sense”, “Vision” ve “Elite” olmak üzere toplam 4 farklı donanım seviyesine sahip olan i20, tüm paket seçeneklerinde benzersiz özellikler sunuyor. 

Oldukça zengin donanım seçeneklerine sahip olan Yeni i20’nin başlangıç paketi olan Jump seviyesinde artık direksiyondan kumandalı 4 hoparlörlü ve MP3 çalarlı müzik sistemi, iPod ve Aux bağlantısı ve sürücü koltuğu yükseklik ayarı standart olarak sunuluyor. 

Bir üst donanım paketi olan Sense seviyesinde ise dokunmatik ekranlı, SD kart ve DVD okuyuculu navigasyonlu müzik sistemi, sis farları ve entegre LED gündüz farları yer alıyor. 

Yeni i20’nin 1.4 litre benzinli motor ve otomatik şanzımanlı versiyonuyla alınabilen “Vision” isimli yeni paketindeyse geri görüş kamerası ve kırmızı-siyah koltuk döşemeleri bulunuyor. Elite donanım seviyesinde ise bir üst segmentteki araçların bile çoğunda bulunmayan özellikler sunuluyor. 

Hyundai i20, mevcut 1,2 litre ve 1,4 litrelik benzinli motorlar ile 1,4 litrelik dizel motorla sunuluyor. Özellikle dizelleri kıskandıracak kadar az yakıt tüketen 85 HP’lik 1,2 litrelik benzinli motorla öne çıkan i20, daha fazla güç isteyenlere 100 HP’lik 1,4 litrelik benzinli motoru sunuyor. 

Bu motor seçeneğinde otomatik vites opsiyonu bulunurken daha fazla yakıt ekonomisi isteyenler ise düşük hacimli fakat bir o kadar ideal güce sahip 1,4 litrelik dizel motoru satın alabilirler. 90 HP güç üreten 1.4 litre CRDi dizel seçenek, sadece 6 ileri düz vites ile tercih edilebiliyor. Hyundai i20, 30 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 

Accent Blue Son derece modern dış ve iç tasarıma sahip olan Hyundai Accent Blue, aileler için mükemmel bir konfor sunmaya devam ediyor. Yenilenen ve eklenen özellikleriyle çok daha etkileyici bir hale gelen Accent Blue, tam koruma sağlayan güvenlik donanımları ve düşük yakıt tüketimiyle de sınıfında limitleri zorlamaya devam ediyor. 

Modern görünüşlü LED’li gündüz farlarına kavuşan otomobil, mercekli far yapısıyla da geceleri üstün bir görüş sağlıyor. 

Elektrik kumandalı ve ısıtmalı yan aynalarla kullanıcısına kolaylık sunan Accent Blue, gövde rengi aynalar üzerine yerleştirilmiş şerit değiştirme sinyalleriyle de sürüş güvenliğine katkıda bulunuyor. 

Mode Plus donanım seviyesinden itibaren 16 inç, sekiz kollu alaşımlı jantlarla sunulan otomobil, karakteristik akıcı tasarım felsefesinin en önemli oyuncularından birisi olarak dikkat çekiyor. 

Diğer Hyundai modellerinde olduğu gibi altıgen ızgaraya ve dururken bile hareketliymiş gibi izlenim uyandıran dinamik bir yapıya sahip olan Accent Blue, sınıfının en dikkat çekici modeli olarak merak uyandırıyor. 

Tıpkı i20’de olduğu gibi Accent Blue da Mode Plus versiyonundan itibaren navigasyon özellikli, dokunmatik ekranlı bir multimedya sistemi sunuyor. Aileler yolculukları esnasında DVD filmlerini izlerken aynı zamanda gidecekleri yere rahatlıkla ulaşmalarını sağlayan navigasyona da sahip olacaklar. 

SD kart yuvası ve USB gibi özellikler de sunan bu ünite aynı zamanda harici, Bluetooth ve iPhone/iPod bağlantılarıyla da sınırsız müzik keyfi vaad ediyor. Hyundai Accent Blue sadece donanımlarıyla değil aynı zamanda doğa dostu ekonomik motor teknolojileriyle de öne çıkıyor. 

Tamamen yenilenen ve daha fazla yakıt ekonomisi sunan yeni 1.4 litrelik benzinli D-CVVT (İkili Sürekli Değişken Supap Zamanlama Sistemi) motorla yollara çıkan olan Accent Blue, 100 HP güç ve 136 Nm maksimum tork üretiyor. 

D-CVVT sistemi, egzoz/emme supaplarının açma ve kapanma zamanlamasını, motor devir ve araç yüküne göre performansı ayarlayarak hem gücü hem de yakıt ekonomisini artırırken aynı zamanda da karbon salımını azaltmış oluyor. 4 ileri otomatik ve 6 ileri manuel şanzımanlarla sunulan otomobil, 6.3 litreye kadar düşürülen yakıt tüketimiyle dizel seçeneklere göre iyi bir alternatif sunmuş oluyor. 

Accent Blue’da daha fazla yakıt ekonomisi ve daha fazla güç isteyenler için 128 HP’lik dizel motor seçeneği de sunuluyor. 

258 Nm maksimum tork ile sadece segmentinde değil aynı zamanda kendi sınıfının dışında da güçlü bir seçenek olan Accent Blue 1.6 litre CRDi, 6 ileri manuel ve isteğe bağlı olarak H-Matic 4 ileri otomatik vites seçeneğiyle satın alınabiliyor. 

Manuel şanzımanlı modellerde standart olarak sunulan vites değiştirme göstergesi de sürüş sırasında en uygun vites aralığını göstererek yakıt tasarrufu sağlanmasına yardımcı oluyor. 

“Biz”, “Mode”, “Mode Plus” ve “Prime” olmak üzere toplam 4 farklı donanım seviyesi bulunan Accent Blue, 38 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.milliyet