Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT CAPTUR TÜRKİYEDE 41 BİN 990 TL DEN SATIŞA SUNULDU

Renault, çok beğenilen yeni Clio’dan sonra aynı platform üzerine kurduğu B sınıfı SUV’u Captur ile otomobil severlerin karşına çıktı.  ...

Renault, çok beğenilen yeni Clio’dan sonra aynı platform üzerine kurduğu B sınıfı SUV’u Captur ile otomobil severlerin karşına çıktı. 


41 bin 990 TL'den başlayan fiyatlarla satılacak olan Captur, ailenin diğer markası Nissan Juke’la rekabet edecek. Renault'nun yeni Clio ile başlayan ‘yeniden doğuş’u bu aracın yine onun kadar başarılı versiyonlarıyla pekişiyor. 

Marka bir süre önce pazara sunduğu Clio Sport Tourer'dan sonra, bu kez otomobil pazarının en fazla ilgi toplayan B SUV segmentine bir ürün sundu. Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünyaya tanıtılan yeni Captur, yüksek oturma pozisyonu, tutumlu motorları ve rekabetçi fiyatı ile akıl çelmeye aday otomobiller arasında yerini aldı. 

Captur'da 0.9 lt (90 beygir), 1.2 lt (120 beygir) benzinli ve 1.5 dCi (90 beygir) dizel olmak üzere sunulan üç motor seçeneği sunuluyor. 

3 FARKLI TURBO MOTOR 
 Üç motorun da ortak özelliği turbo beslemeli olmaları. Çift kavramalı otomatik şanzıman EDC şu anda 120 beygirlik motorda alınabilirken, aynı şanzıman yılın son çeyreğinde dizel motor seçeneğinde de sunulmaya başlanacak. 

Stop&start teknolojisinin de yardımıyla fabrika verilerine göre 100 km’de 3.7 lt yakıt tüketen dizel motor, sınıfındaki en düşük tüketim değerlerinden birine imza atıyor. 

Yeni aracın başlangıç fiyatı 41 bin 990 TL olacak. 1.2 litre turbo motorlu ve EDC şanzımanlı Captur ile 1.5 litre dizel motorlu manuel şanzımanlı versiyonların başlangıç fiyatları ise 47 bin 490 TL olarak açıklandı. 

RENGİNİ KENDİN SEÇEBİLİRSİN 
Touch ve Icon olmak üzere iki farklı donanım seçeneğinin sunulduğu Captur’da, üst donanım seviyesinde alınabilen kokpite entegre Renault R-Link multimedya tablet sayesinde müzik sisteminden navigasyona, telefondan internete kadar bağlantılar tek tuşla kontrol edilebiliyor. 

Clio’da olduğu gibi Captur’da da sunulan kişiselleştirme seçenekleri sayesinde tüketiciler aracın birçok kısmını zevklerine göre seçebiliyor. 

Çift tonlu gövde renkleri, farklı jant seçenekleri, açık ve koyu kokpit renkleri ve koltuk desenleri sayesinde binlerce kombinasyon yaratılabiliyor. Koltuk döşemelerinin çıkartılıp yıkanabilmesi de aracın pratik özelliklerinden biri olarak dikkat çekiyor.HABERTURK