Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLVO OTOMOBİLİN GÖVDESİNİ TAMAMEN SARAN HAVA YASTIĞI TEKNOLOJİSİNİ TANITTI

Otomobil güvenliği alanında tüm dünyanın tartışmasız endüstri lideri olarak bilinen Volvo Car Group (Volvo Cars), bugün lansmanı yapılan Ex...

Otomobil güvenliği alanında tüm dünyanın tartışmasız endüstri lideri olarak bilinen Volvo Car Group (Volvo Cars), bugün lansmanı yapılan External Vehicle Protection -Araç Gövdesi Koruma (EnVeloP) sistemiyle bir başka dünya prömiyerine daha imza atıyor. 
 
Bu duyuru, Volvo Cars'ın tamamen Yeni Volvo V40 ile sunduğu ve dünyada bir ilk olan yaya hava yastığı teknolojisinden bir yıl sonra geldi... 

External Vehicle Protection - Araç Gövdesi Koruma sistemi, mevcut hava yastığı sistemleriyle benzer malzemeden üretilmiş bir balondan oluşuyor. Bu balon, vakumla çekilerek katlanıyor ve otomobilin tavanına yerleştirilen küçük bir bölmede gizleniyor. 

Balon, bir başka otomobil ya da yol kenarındaki bir nesneyle kaçınılmaz bir çarpışma halinde ve hatta suyla kaplı bir zemine yaklaşırken bile göz açıp kapayıncaya kadar açılıyor. Otomobili tamamen saran Araç Gövdesi Koruma sistemi, çarpışma sonucu oluşacak hasar ve yaralanmaları minimuma indiriyor. 

Volvo Cars'ın birçok devrim ve dünya ilkleriyle örneklenen, otomobil güvenlik araştırmaları ve yenilikleriyle dolu köklü bir geçmişi vardır. 

Volvo Cars, yeni ve devrimci Araç Gövdesi Koruma çözümüyle bu mirası bir sonraki seviyeye taşıyor. "Yıllardır, araçlarımızın güvenliği nasıl daha fazla artırabiliriz diye çalışıyoruz ve hava yastıkları bu yolculukta önemli bir rol oynamıştır," diyor Volvo Cars 

Güvenlik Merkezi, Güvenlik Kıdemli Teknik Danışmanı Thomas Broberg ve ekliyor: "Bu yeni güvenlik özelliği, "Design Around You - Sizden ilham alınarak tasarlandı" marka felsefesinin somut halidir. Tüm yaptığımız bu felsefenin aslına tamamen uygun bir yaklaşım ele almaktı. 

Otomobilin içinde hava yastığı benzeri güvenlik sistemleri için yeni bölgeler aramak yerine kendimize şu soruyu sorduk: Neden hava yastığına benzer bir çözüm otomobilin tamamını kapsamasın?" Gelinen noktada, Araç Gövdesi Koruma sistemi hâlâ test aşamasında ama Volvo Cars, sistemin gelecek nesil Volvo otomobillerine nasıl uyarlanabileceğini araştırıyor.