Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL ADAM “RED DOT DESİGN” ÖDÜLÜNÜ ALDI

Opel’in yeni kişiselleştirme şampiyonu, 37 uluslararası uzmandan oluşan juri tarafından “Red Dot Design” ödülüne layık görüldü.  Opel...

Opel’in yeni kişiselleştirme şampiyonu, 37 uluslararası uzmandan oluşan juri tarafından “Red Dot Design” ödülüne layık görüldü. 

Opel, 2009 yılından bu yana, Insignia, Astra Sport Tourer ve Astra GTC Coupé modelleriyle üç kez kazandığı ödüle dördüncü kez Opel ADAM modeli ile ulaştı. 

Opel ADAM’ın ilk defa Insignia ile sunulan “heykelsi sanatçılık ile Alman hassaslığının buluşması” şeklinde tanımlanan tasarım dilinin, hem müşteriler hem de uzmanlar tarafından olumlu karşılandığının göstergesi. “Otomobil ve nakliye” katogorisinde “Product Design 2013” ödülü kazanan ADAM şimdiden 30 binin üzerinde şipariş aldı. 

Opel’in yeni üyesi, uzmanlara göre “estetik formu ve sürdürülebilir trendleri” ile ilgi çekmekte. Opel dış tasarımcısı Niel Loeb yeni yaşam tarzı aracımız ile birlikte, duraksız bir şekilde son yıllardaki ‘red dot tasarım ödülü’ geleneğini sürdürdüklerini ve yenilikçi duruşlarını güçlü şekilde gösterdiklerini belirtti ayrıca ADAM ile birlikte, her binek aracı segmentinde, her zevke uygun tasarımlar sunabildiklerini de sözleri arasında dile getirdi. 

Bu yıl, önceki “Red Dot Design” ödülüne göre daha fazla aday mevcuttu. 19 Kategoride 4,662 ürünü 54 ülkeden 1,865 şirket ve tasarımcı uzman juriye tasarımlarını sundu. Ödül 1 Eylül 2013’te Essen Aalto Tiyatrosu’nda basından,politikadan ve medyadan 1200’ün üzerinde uluslararası davetlinin katılımı ile yapılacak olan “Red Dot” galasında sunulacak. 

Ödülün kökeni bugün dünyada en bilinen ve en geniş dizayn yarışması. Günümüzdeki en geniş ve prestijli tasarım yarışmalarından birisi olan ödülün kökleri 1995 yılına kadar uzanıyor.