Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW X1'İN TÜRKİYE SATIŞ FİYATI BELLİ OLDU

Bir süredir, trafikteki herkes bütçesinin elverdiği ölçüde 'yüksekte' olmak istiyor. Kompakt SUV'lar da bu yüksekte olma hissin...

Bir süredir, trafikteki herkes bütçesinin elverdiği ölçüde 'yüksekte' olmak istiyor. Kompakt SUV'lar da bu yüksekte olma hissini en kolay tatmin eden araçların başında geliyor. 


Ancak ülkemizde bu 'yükselmeye' tek başına otomobillerin fiyatları değil, çoğunda kullanılan 2.0 litre ve üstü motorlardan ötürü. üzerlerindeki ağır vergiler de ciddi biçimde engel oluyor. 

BMW'nin 3 serisinde oldukça başarılı olduğu, ‘vergi uyumlu küçük motor’ uygulaması, bu kez 1.6 litre motora kavuşan iki tekerlekten çekişli X1 sDrive'la çıkıyor karşımıza. 

Markanın 116i'de de kullandığı ve 136 beygir güç aldığı 1598 CC'lik motor, arkadan itişli X1'de 7 beygir güçlenerek 143 beygir olarak sunuluyor. 

Geçen yıl makyajlanan X1, yeni motoruyla 2.0 litrelik versiyona göre ‘ulaşılabilir’ bir fiyata da sahip oldu. 1.6 litrelik kompakt SUV'un başlangıç fiyatı 39 bin 900 Euro. Ancak makul bir donanım paketinde ise başlangıç fiyatının 43 bin Euro'ların altına inmeyeceğini de bilmek gerekiyor. 

Standart donanım paketi çok zengin 1.6 litre benzinli X1, fabrika verilerine göre şehir içinde 100 kilometrede 9.2 litre, şehir dışında 6.2, ortalamada ise 7.3 litre yakıt tüketiyor. 

0-100 km/s hızlanmasını 9.7 saniyede tamamlayan X1 sDrive'ın son sürati ise saatte 200 km. 8 ileri otomatik şanzıman, 8.8 inç büyüklüğündeki renkli bilgi ekranı, Eco Pro özelliği, çift bölgeli otomatik klima, Bluetooth ve USB girişi, alüminyum görünümlü tavan rayları, ön ve arka park mesafe kontrolü, servotronik direksiyon, iç aydınlatma paketi, yağmur sezicisi, otomatik kararan iç ayna, çok fonksiyonlu deri direksiyon ve runflat lastiklerin standart olarak sunulduğu X1, bunlara ek olarak geri görüş kamerası ve zenon farların bir arada sunulduğu techno paketi ile zenginleştirilebiliyor.Hakan ÖZENEN / HABERTÜRK