Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ SUZUKİ SX4

Suzuki’nin yenilenen asi crossover otomobili SX4, hatchback otomobil görüntüsünden tamamen sıyrılarak yeniden tasarlanmış.  Aracın ta...

Suzuki’nin yenilenen asi crossover otomobili SX4, hatchback otomobil görüntüsünden tamamen sıyrılarak yeniden tasarlanmış. 

Aracın tasarımı Japon mühendisler tarafından 3 farklı tema göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmiş: duygu, kalite ve aerodinamikler. Benimsenen bu 3 tema sayesinde kalın gövde çizgileri ile özgünlüğünü ortaya koyan yeni SX4, dinamik hatları ile de ekonomiyi arttırmayı planlıyor. 

Arka profilden, sert hatları ile Nissan Qashqai’ı andıran SX4’ün sis farları ve tavan raylarını kaplayan krom detaylara ön, arka tampon ile marşpiyellerde de rastlanıyor. Minimalist hatlarla detaylanan iç tasarımı ile ferah bir kabin ve dış tasarımdaki dinamikliği taşıyan yeni SX4’ün iç mekanında da krom detaylara sıkça rastlanıyor. 

C segmenti crossoverların ihtiyacı olan performansı, çevreye zarar vermeden 1.6 litrelik M16A kodlu üstün teknolojili motordan sağlıyor. 

Yeni Suzuki SX4’de opsiyonel olarak sunulan CVT şanzıman ile karma hızlanma ve tırmanma performansını artarken, aracın yakıt tüketiminin ciddi oranda düşmesi sağlamış. 

Suzuki mühendisleri SX4’ü minimum karbondioksit salınımı da dikkate alınarak hazırladığı, bunun yanında otomatik olarak stop etme özelliği ile de hem daha fazla yakıt tasarrufu sağlanması hem de daha düşük motor sesi ve motor titreşimiyle daha keyifli bir sürüş deneyimi sunması bekleniyor.