Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

İNFİNİTİ Q50 YILIN SON ÇEYREĞİNDE SATIŞTA

Avrupa pazarı için özel olarak tasarlanan ve Infiniti dünyasında bir ilk olan yeni 2.2 litre 4 silindirli turbo dizel motor, yüksek torkuna ...

Avrupa pazarı için özel olarak tasarlanan ve Infiniti dünyasında bir ilk olan yeni 2.2 litre 4 silindirli turbo dizel motor, yüksek torkuna karşın düşük CO2 salınımı ve yakıt tüketimiyle öne çıkıyor. 

Q50’de dünyada bir ilk olan sürücünün direksiyon ağırlığı ve vites düzeneğini seçebildiği Direkt Adaptif Direksiyon sistemi, aracı üzerinde gittiği yolla adeta “mıknatıslayan” stres azaltıcı Aktif Şerit Kontrolü ve NASA'nın gerçekleştirdiği sıfır yerçekimi araştırmalarından esinlenerek geliştirilen özel sırt desteği ile geliştirilen yeni konforlu koltuklar bulunuyor. 

Fuarda ayrıca motorsporları işbirliğinin gelişmesi sayesinde bu yıl ilk kez Infiniti Red Bull adını alan şampiyon F1 takımının 2013 yılında yarışacağı RB9 isimli araç da Infiniti standında otomobil severlerin karşısına çıkacak. 

Stantta ayrıca Infiniti’nin 2015 yılında satışa sunmayı planladığı, ev tabanlı Kablosuz Şarj Sistemine sahip ilk yüzde yüz elektrikli otomobili olan LE Concept de sergilenecek. 

INFINITI, global isimlendirme stratejisi ve Avrupa’da genişleme planları doğrultusunda markanın ilk ürünü olan Q50’yi 83’ncü Cenevre Fuarı’nda gün yüzüne çıkartıyor. Markanın genişleyen model gamına ait “Q” ön ismini taşıyan ilk ürünü olan 2.2 litrelik turbo dizel motorlu Premium sedan Q50 ilk kez Cenevre Motor Show’da Avrupalı otomobil severlerle buluşacak.

Infiniti’nin ileri teknoloji ürününün son örneği olan Q50, yılın ikinci yarısında Avrupa pazarında tüketiciyle buluşacak. Infiniti Q50’nin 2013 yılının son çeyreğinde 4 silindirli 2.2 litrelik direk enjeksiyonlu turbo dizel motorlu versiyonuyla Türkiye’de satışa çıkması planlanıyor. 

Infiniti’nin sportif sedan modellerinde göze çarpan efsanevi tasarım, performans ve teknolojik özelikleri baz alınarak geliştirilen “Q50”, 170 HP motor gücüne, 400Nm torka ve 115g/km CO2 emisyonuna sahip 2.2 litre dört silindirli dizel, 328 HP motor gücüne sahip 3.7 litrelik V6, ve akıllı çift kavrama özelliğine sahip 3.5 litrelik Hibrid 360 HP motor seçenekleriyle sunuluyor. 

Küresel pazar lansmanları kapsamında farklı motor seçenekleri ile model yelpazesini genişletecek olan Infiniti markayı yepyeni bir çizgiye taşıyor.MİLLİYET