Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TÜRÜNÜN İLK ÖRNEĞİ OPEL CASCADA

Opel tarafından tasarlanan ve üretilen ilk orta büyüklükte convertible.  Opel tarafından tasarlanan ve üretilen ilk orta büyüklükte c...

Opel tarafından tasarlanan ve üretilen ilk orta büyüklükte convertible. 

Opel tarafından tasarlanan ve üretilen ilk orta büyüklükte convertible Opel’in 60’larda popüler olan üst sınıf orta büyüklükte convertible modelleri Opel’in model yelpazesinin son üyesi olan Cascada, yalnızca boyutlarıyla (uzunluk: 4.70m) değil aynı zamanda cazibesi ve sunduğu üst sınıf teknolojiler ve özelliklerle de bir orta sınıf convertible. 

Uzatılmış, zarif silueti ve modern kumaş tavanı ile Opel Cascada (Mart ayı başında Geneva Motor Show'da yapılacak lansmanıyla) klasik convertible otomobillerin eskimez geleneğiyle bağlar kuruyor. 

Fakat bu, Opel için türünün ilk örneği: 70 yıllık tarihinde Opel ilk kez bir orta büyüklükte convertible geliştirdi ve kendi tesislerinde üretecek. Geride kalan yıllarda Opel'in en popüler convertible modelleri, uygun fiyatlı kompakt Kadett ve Astra modelleriydi (1976 Kadett C Aero ve 1987 E Cabrio'dan 1933 ila 2010 arasındaki üç nesil Astra). 

 İddialı Cascada ile Opel, Kapitän ve Rekord gibi elliler ve altmışların dört koltuklu kumaş tavanlı convertible modellerinin eski ve kısmen üst sınıf geleneğine yeni, canlandırıcı bir biçimde ve çağdaş teknolojilerin en iyileriyle bağlar kuruyor. 

Bununla birlikte, bu daha büyük convertible modellerin çoğu Opel tarafından üretilmemiş; Autenrieth ya da Karl Deutsch (bkz. fotoğraf galerisi) gibi uzman Alman karoser ustaları tarafından dönüştürülmüş ve çok sınırlı sayıda satılmıştı. 

O zamanlar dış kaynak kullanarak convertible üretimi çok yaygın bir uygulamaydı. En yakın geçmişte, Kadett E Cabrio ve iki Astra Cabrio nesli de yine dış kaynak kullanılarak İtalyan karoser ustası Carozzeria Bertone tarafından üretilmişti. 

Orta büyüklükte bir convertible olan yeni Opel Cascada ise yalnızca üst sınıf üreticilere özgü topraklarda. Opel değerlerine sadık bu yeni model, tüm diğer orta büyüklükte convertible otomobillerden çok daha cazip bir fiyatla açık hava zarafeti, standart üst sınıf şasi, güvenlik ve kumaş tavan teknolojilerinin yanı sıra yeni nesil bir güç aktarım mekanizması sunuyor.