Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ FORD FİESTA İÇİN ÖN SATIŞLAR BAŞLADI

Pazara sunulduğu 1976 yılından bu yana dünya çapında 15 milyon adetten fazla satan Ford Fiesta; yeni tasarım ve ileri teknolojik özellikle...

Pazara sunulduğu 1976 yılından bu yana dünya çapında 15 milyon adetten fazla satan Ford Fiesta; yeni tasarım ve ileri teknolojik özelliklere sahip Trend ve Titanium donanım seviyeleri ile 33.311 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. 

Avantajlı ön satış fiyatları ile Fiesta sahibi olanlar, araçlarını 2013 Şubat ayı içerisinde teslim alacaklar. 

Yeni tasarımıyla daha sportif bir görünüme sahip olan Fiesta, uyumlu ve ergonomik iç bölümünün yanı sıra, ters trapezoid şeklindeki ön ızgarası, lazer kesimli ön farları, LED teknolojili gündüz yanan farları ve kaslı tasarıma sahip motor kapağı ile de dikkat çekiyor. 

Yeni Fiesta yüksek güvenlik teknolojileri ile sunuluyor Yenilenen Fiesta, Ford'un üst sınıf araçlarda bulunan teknolojik özellikleri daha çok sayıda sürücüye ilk kez sunarak, teknolojiyi demokratikleştirme yaklaşımını sürdürüyor. 

Avrupalı rakipleri içerisinde, sürücülerin düşük hızlardaki çarpışmalardan kaçınmasına yardım etmek için tasarlanan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi özelliğiyle benzersiz bir güvenlik sağlayan Fiesta, Ford SYNC araç içi iletişim sistemi ile de eşsiz bir iletişim olanağı sunuyor. 

Ford SYNC, sürücülerin sesli komutlarla telefon görüşmesi yapmasına ve Bluetooth ya da USB yoluyla bağlanmış müzik cihazlarından istediği şarkıyı seçmesine olanak tanıyor. SYNC sistemi aynı zamanda, olası bir kazadan sonra araçtaki yolcuları, o bölgeye uygun dili kullanarak 112 acil yardım birimlerine bağlayan Ford Acil Durum Yardımı özelliğine de sahip. 

Yeni Fiesta, bu sınıfta ilk kez sunulan MyKey özelliği ile de, yetişkinleri daha güvenli sürüşe teşvik ederken genç sürücülerin direksiyon başında maruz kaldığı risklerin azaltılmasına olanak tanıyor. 

Sistem, kişiye tanımlı özel anahtarlar aracılığıyla aracın maksimum hız ve müzik düzeyi limitlerini kişiye göre belirliyor. Ayrıca, emniyet kemerleri takılıncaya kadar müzik sisteminin sesi açılamıyor ve sürücüye yardımcı sistemler ile güvenlik özellikleri devre dışı bırakılamıyor. 

Zengin motor seçenekleriyle yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi Yeni Fiesta, yenilenen motor gamı ile kullanıcılarına daha ekonomik ve performanslı seçenekler sunuyor. 1.0 litre 3 silindirli 100 PS benzinli ve 1.5 litre TDCi 75 PS dizel motor ve 1.6L 105 PS PowerShift otomatik Fiesta'yla ilk kez satışa sunulan seçenekler arasında yer alıyor. 

96 PS’lik 1.4 litre Duratec benzinli motor ve 82 PS’lik 1.25 litre Duratec motor da Fiesta ürün gamında yer almaya devam ediyor. Titanium X Paket ve Tekno Paket, Fiesta’nın şıklığını konforla tamamlıyor 

Otomatik yanan farlar, otomatik kararan iç dikiz aynası, yağmur sensörü, hız kontrol sistemi ve siyah arka camları içeren zengin Titanium X paketi; sınıfında ilk kez Fiesta’da sunulan aktif şehir içi güvenlik sistemi, anahtarsız giriş sistemi, katlanan yan aynalar ve ısıtmalı ön camlardan oluşan tekno paket, Sony müzik sistemi ve güvenlik paketi ise Fiesta’da isteğe bağlı olarak sunuluyor. AKŞAM