Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PSA VE GENERAL MOTORS ARASINDA GLOBAL STRATEJİK ORTAKLIK

Detroit/Paris. PSA Peugeot Citroen (PSA) ve General Motors (GM) Global Stratejik Ortaklıklarının yürürlüğe girmesine yönelik anlaşmaları...

Detroit/Paris. PSA Peugeot Citroen (PSA) ve General Motors (GM) Global Stratejik Ortaklıklarının yürürlüğe girmesine yönelik anlaşmaları imzaladılar. 

Ürün Geliştirme ve Satın Alma anlaşmaları imzalandı Anlaşma kapsamı aktarma elemanlarını dahil edecek şekilde genişletildi 

Bağların güçlendirilerek Ortaklığın kuvvetli şekilde pekiştirilmesi amaçlanıyor 

Üç Ortak Araç Platformu Geliştirme:İlk ortak araç projeleri aşağıdaki segmentlerde platform / tasarım gelişmelerini kapsamaktadır: 
1. Opel/Vauxhall için C-MPV ve Peugeot için C-CUV ortak program 
2. Her iki Grubun B segmenti için ortak bir MPV programı 
3. Opel/Vauxhall ve PSA'nın Avrupa ve diğer bölgelerdeki bir sonraki nesil otomobillerine önemli temel oluşturacak düşük emisyonlu B-segment platformunun ortak geliştirilmesi Ortaklığı daha da güçlendirmek için ek ortak araç projeleri incelenmekte. 

Bu işbirliğinden doğan ilk araçların 2016 yılında piyasaya sürülmesi beklenmekte. Yeni geliştirilen ürünler Opel/Vauxhall, Peugeot ve Citroen modellerinin kendi marka karakteristikleri ile uyumlu olacaklar. 

Ortak iştirak satın almasının oluşturulması Ortaklık tarafları Avrupa'da, ortak satın alma organizasyonu oluşturmak için anlaşmaya vardılar. Bu yeni organizasyon her iki şirketin satın alma erişimlerini kullanacak ve yeni satın alma sinerjileri oluşturacaktır. 

Bu durum hala anti tröst onaylarına tabidir. Daha sonraki global girişimler İşbirliklerinin başarısına dayanarak, ortaklar ayrıca Ortaklıklarının kapsamını genişletecek ve gelecekteki fırsatları değerlendirecek yeni ek global girişimleri duyurmaktadırlar: 

PSA'nın global petrol motoru programından (EB motoru) türetilmiş yüksek performanslı, verimli küçük gaz motorlarından oluşan bir yeni neslin ortak geliştirilmesi, Latin Amerika veya diğer büyüyen piyasalardaki ürün ve endüstriyel girişimlerin araştırılması.