Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK PIRELLI'Yİ SEÇTİ

Pirelli, orijinal ekipman pazarındaki gücüne güç katıyor. 2015 stratejisi çerçevesinde premium segmentte dünya lideri olmayı hedefleyen Pir...

Pirelli, orijinal ekipman pazarındaki gücüne güç katıyor. 2015 stratejisi çerçevesinde premium segmentte dünya lideri olmayı hedefleyen Pirelli, dünyanın en iyi otomobillerinin tercihi olmaya devam ediyor. 

Son olarak Cinturato P7 ile Volkswagen Golf VII’de orijinal ekipman olarak seçilen Pirelli, şimdi de 21 inçlik PZero ile BMW’nin sportif SUV’ları X5 ve X6’da orijinal ekipman olarak seçildi. 

Pirelli böylece bir kez daha premium segment liderliği yolunda emin adımlarla ilerlediğini gözler önüne seriyor. Dünyanın önde gelen otomobil üreticisi BMW’nin X5 ve X6 modelleri yüksek performansın referans noktası haline gelen PZero ile yollardaki yerini alıyor. 

Pirelli’nin BMW ile gerçekleştirdiği işbirliği doğrultusunda Alman premium otomobil üreticisi sportif SUV modelleri X5 ve X6’nın E70 kasa kodlu en güncel nesli için PZero’nun 21 jant Run-Flat ölçüsü özel olarak geliştiridi. 

BMW X5 ve X6’da önde 285/35R21 105Y XL ve arkada 325/30R21 108Y XL ölçülü PZero’lar kullanılacak. X5 ve X6 modelleriyle birlikte Pirelli lastikleri 1 Serisi, 3 Serisi, 3 Serisi GT, 5 Serisi, 6 Serisi Grand Coupe ve 7 Serisi olmak üzere birçok BMW modelinde orijinal ekipman olarak kullanılıyor. 

BMW’nin SUV pazarındaki temsilcileri X6 ve X5 modellerinde kullanılacak olan 21 inç ebadındaki Run-Flat özelliğine sahip PZero, güçlü arazi araçlarının yüksek performans beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirildi. 

PZero, asimetrik tasarımı sayesinde düşük yuvarlanma gürültüsü ve yüksek ıslak zemin tutunma özelliklerini aynı potada eriterek X5 ve X6 için optimum düzeyde yol tutuş sağlıyor. Dünyanın en prestijli otomobil üreticilerinin öncelikli tercihi olan PZero, 250 farklı modelde orijinal ekipman olarak homologe edilmiş durumda. PZero’nun yanağına işlenen özel bir yıldız, o lastiğin üretici taleplerini karşılamak üzere özel olarak geliştirildiğini gözler önüne seriyor. 

Aynı yıldız Sottozero Serie II ve Scorpion Ice & Snow olmak üzere Pirelli’nin kış lastiklerinde de kullanılıyor.