Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PIRELLI SCORPION WINTER KIŞ LASTİKLERİNE TÜV SÜD DEN TAM NOT

Pirelli’nin kısa bir süre önce tanıttığı yeni kış lastiği Scorpion Winter bağımsız test kuruluşu TÜV SÜD tarafından yapılan değerlendirme...

Pirelli’nin kısa bir süre önce tanıttığı yeni kış lastiği Scorpion Winter bağımsız test kuruluşu TÜV SÜD tarafından yapılan değerlendirmede rakiplerini geride bırakarak tam not aldı. 

Sonbahar ve kış mevsimlerinin zorlu koşullarında güvenliğin başlıca şartlarından biri olan karda fren mesafesi ve yol tutuş özellikleri ile TÜV SÜD’den tam not alan Scorpion Winter, fren mesafesini %10 düşürürken, çekiş için gerekli olan tutunmayı ise %9 oranında artırıyor. 

Yakıt tüketimini %4 oranında düşüren Scorpion Winter dış gürültü seviyesinde ise 3 db’lik bir azalma sağlıyor. Pirelli Scorpion Winter kar üstünde sergilediği yol tutuş, fren performansı ve araç hakimiyetiyle önde gelen 4 rakibini geride bırakarak TÜV SÜD*’den tam not aldı. 

Gerçekleştirilen testlerde yol tutuş ve fren performansıyla öne çıkan Pirelli Scorpion Winter 50 km/s’den 10 km/s hıza 25,5 metrede inerken, test aracının 10 km/s’den 40 km/s’ye sadece 2,32 saniyede hızlanmasını sağladı. 

Testlerden elde edilen sonuçlar yeni Scorpion Winter’ın üstün performansını ortaya koyarken, Pirelli’nin kış lastikleri pazarındaki liderliğini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Pirelli Scorpion Winter Orta ve Kuzey Avrupa ülkelerinin sert kış iklimine uygun olarak tasarlanan Scorpion Winter, Pirelli mühendisleri tarafından zorlu kış koşullarında üstün güvenlik, yol tutuş ve sürüş keyfi sunmak üzere özel olarak geliştirildi. 

Pirelli’nin Formula 1’deki deneyimlerinden yararlanılarak geliştirilen Scorpion Winter, yenilikçi bileşenleri, tasarımı ve entegre üretim süreci ile ayrıca dikkat çekiyor. Bu da Scorpion Winter’ı AMG, Audi, BMW, Land Rover, Mercedes, Porsche, Volkswagen ve Volvo gibi dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin kış lastiği tercihi olmasını sağlıyor. 

Pirelli’nin tüm premium ürünlerinde olduğu gibi Scorpion Winter lastikleri de özellikle Porsche ve Volkswagen gibi önemli otomobil üreticileri ile işbirliğinde geliştirildi. Böylece Scorpion Winter önde gelen otomobillerin en yeni çekiş kontrolleri ve ABS sistemleri ile en iyi şekilde çalışıyor. 

Rakamlarla Pirelli Scorpion Winter Karlı zeminde fren (50-0 km/s) -10% Karlı zeminde çekiş (10-40 km/s) +%9 Islak zeminde fren (80-0 km/s) -2,5 metre Kuru zeminde fren (100-0 km/s) -1,7 metre Yakıt tüketimi -%4 Dış gürültü -3 dB 

*Bağımsız test kuruluşu TÜV SÜD bu testi tarafsız olması açısından bayilerden ve toptan satış noktalarından aldığı lastiklerler ile gerçekleştirmiştir. TÜV SÜD Grubu, dünya çapında bağımsız test, eğitim ve denetleme kurumu olup tüketici, güvenlik, çevre ve enerji sektörlerinde faaliyet göstermektedir.