Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SMART FORSTARS CONCEPT

 Smart’ın elektrikli iki kişilik konsepti Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek  İki kişilik Smart Forstars üçüncü nesil Fortwo ve ikinc...

 Smart’ın elektrikli iki kişilik konsepti Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenecek 

İki kişilik Smart Forstars üçüncü nesil Fortwo ve ikinci nesil Forfour da dâhil olmak üzere Smart modellerinin bir sonraki neslinde kullanılması planlanan dış tasarımın ön izlemesini sunmak amacıyla yaratıldı. 

Her iki model de Renault ile ortaklaşa geliştiriliyor ve üretimi de iki şirket beraber gerçekleştirecek. Renault, yeni şehir otomobili ikilisinin benzersiz gövdeye sahip versiyonlarını çıkaracak. 

Forstars Ocak’ta Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen For-us pikap konseptiyle aynı arkadan motorlu/arka tekerlekten itişli temel mekanik paketi paylaşıyor. 

Smart’a göre bu çarpıcı üç kapılı hatchback, ana şirket Mercedes-Benz’in yakında çıkacak Volkswagen CrossUp gibi modellere ekonomik bir rakip olarak, Smart yelpazesine eklemeyi düşündüğü yeni bir SUC (sports utility coupe) modeline dair ipuçları da veriyor. 

Forstars gücünü, Smart For-two Brabus elektrik tahrikli otomobilde kullanılanla aynı prize takılan elektrikli sistemden alıyor. Otomobil arkaya monte edilmiş, 80 beygir güç ve 130 Nm tork üreten fırçasız bir elektrikli motor ve şebeke elektrik prizinden şarj edilebilen, hareket halindeyken de gaza basılmadığında ve fren yapıldığında toplanan enerjiyle dolan 17,6 kW/s lityum iyon batarya kullanıyor. 

Güç yere arka tekerleklerden aktarılıyor ve aracın 130 km/s azami hıza ulaşmasını sağlıyor.NTVMSNBC