Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HİBRİT VE ELEKTRİKLİ ARAÇ ALANINDA AR-GE YAPACAK ŞİRKETLERE 5 MİLYON LİRAYA KADAR DESTEK

Bakan Ergün, hibrit ve elektrikli araç alanında Ar-Ge yapacak şirketlere 5 milyon liraya kadar destek verileceğini açıkladı. Dünyada otom...

Bakan Ergün, hibrit ve elektrikli araç alanında Ar-Ge yapacak şirketlere 5 milyon liraya kadar destek verileceğini açıkladı.

Dünyada otomotiv şirketlerinin az yakıt tüketen ve çevreci olan hibrit ve elektrikli araç üretimine yöneldiğine dikkat çeken Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye’de de Ar-Ge geliştirecek şirketlere hibe desteği verileceğini söyledi.

Ergün, “TÜBİTAK, ‘1511’ kodlu Öncelikli Alanlar Ar-Ge Destek Programı kapsamında hibrit ve elektrikli araç teknolojileri alanında özel sektöre 5 milyon liraya kadar destekte bulunacak.

Özel sektörün projeleri ile uluslararası pazarda kabul görecek ve rekabet gücüne sahip ürünler geliştirilecek” diye konuştu. Ergün, 1 Haziran’da başlayan çağrılara olan proje başvurularının 31 Ağustos’a kadar kabul edileceğini, projelere 36 aya kadar TÜBİTAK tarafından destek sağlanacağını bildirdi.haberturk