Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL AMPERA EUROPCAR BİRLİKTELİĞİYLE GÜNLÜK ARAÇ KİRALAMA PAZARINDA

"2012 Yılın Otomobili" Ampera, Avrupa'nın lider araç kiralama şirketi Europcar filosunda yerini genişletiyor.  Mart ba...

"2012 Yılın Otomobili" Ampera, Avrupa'nın lider araç kiralama şirketi Europcar filosunda yerini genişletiyor. 

Mart başından itibaren Amsterdam'da Europcar filosunda bulunan Ampera'lar, bundan sonra Frankfurt ve Brüksel'de de kiralanabilecek. 

Ampera - Europcar anlaşması 30 Ampera'yı kapsıyor. Bir tarafta elektrikli sürüş ve çevreci motorları desteklemek, diğer tarafta Ampera'nın günlük kullanıma tam olarak uygun bir otomobil olduğunu göstermek için gerçekleştirilen anlaşma kapsamında Almanya'da online mecralarda, Europcar merkezlerinde ve havaalanlarında, Opel ve Europcar, ortak bir iletişim kampanyası yürütüyorlar. 

Europcar CEO'su Roland Keppler, birlikteliği şöyle ifade ediyor: "Ampera, elektrikli sürüş özelliği ve menzil genişletici motoruyla, araç kiralama sektörüne uyumlu bir otomobil. Biz, bu ortaklıkla, müşterilerimize daha iyi ve daha temiz motorları seçme şansı verdiğimiz için çok mutluyuz." 

Opel e-mobility direktörü Enno Fuchs ise "Ampera, menzil genişletici motoruyla 500 km'nin üzerinde menzili ile günlük kullanıma tam olarak uygun bir otomobil. 

Europcar ile imzalanan anlaşma da bunun en güçlü kanıtı." Ampera'da, beklenmedik seyahatlerde bile sürüş alışkanlıklarını değiştirmeye gerek kalmadan elektrikli sürüşün keyfi yaşanıyor. 

16 kW/s'lik lityum iyon bataryası sayesinde sürücüler, 40-80 km arası tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu sürüş keyfi yaşarken, menzil genişletici benzinli motoru ile yolda kalma endişesi son buluyor ve 500 km'nin üzerinde bir sürüş menziline ulaşılıyor. 

Ampera'nın Europcar ile ortaklığı şimdilik 3 şehir ve 30 otomobille sınırlı ancak 2012 içinde farklı ülkeler ve farklı şehirlerle halka genişletilecek.