Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HONDA ROBOTİK TEK TEKERLEKLİ TAŞITI HONDA UNI-CUB GÜNCELLENMİŞ BİR VERSİYONUNU TANITTI

Şirket bu cihazın engelli kişilerin yolculuklarında devrim yapabileceğini söylüyor.   HONDA UNI-CUB, Honda’nın “her yöne hareket tekerleğ...

Şirket bu cihazın engelli kişilerin yolculuklarında devrim yapabileceğini söylüyor. 

 HONDA UNI-CUB, Honda’nın “her yöne hareket tekerleği sistemi” adını verdiği, sürücünün dik olarak, neredeyse yayalar kadar uzun olacak biçimde oturmasına ve vücut ağırlığını kullanarak yön değiştirip dönmesine imkan tanıyan bir sistem kullanıyor. 


UNI-CUB Honda’nın ASIMO adındaki bir insansı robotu da içeren robot ailesinin bir parçası. Honda 2011’de New York’ta UNI-CUB’ın selefi U3-X’i tanıtmış ve teknoloji ve otomotiv yazarlarının bir süre binmelerine izin vermişti. 

Honda cihazın daha çok insanın hareket özgürlüğünün getirdiği keyfi ve neşeyi yaşayabilmesini sağlamaya yönelik çabalarının bir parçası olduğunu söyledi. 

UNI-CUB U3-X’teki teknolojiyi geliştiriyor ve sürücünün öne, arkaya, yanlara ve çapraza hareket etmesine izin veriyor. Sürücü böylece kalabalığın içinde daha kolaylıkla ilerleyebiliyor. 

Yükseklik de şirketin ifadesi ile “sürücüyle diğerleri arasında uyumu destekliyor ve sürücünün tesislerin içinde ve insanlar arasında serbest ve rahat bir şekilde yolculuk yapmasına izin veriyor.” 

Araç Haziran’dan itibaren Japonya’daki Ulusal Yükselen Bilim ve İnovasyon Müzesi’nde sergilenecek. Honda şimdilik aracı satmayı planlamadığını söylüyor, fakat otomobil yapımcısının bu tür teknolojileri tüketicilere sunmak için çalıştığı ortada.ntvmsnbc