Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

DATSUN MARKASI GERİ DÖNÜYOR

Nissan CEO’su Carlos Ghosn Datsun markasının geri döneceğini ve 2014’ten itibaren Hindistan, Endonezya ve Rusya gibi yükselen pazarlarda sat...

Nissan CEO’su Carlos Ghosn Datsun markasının geri döneceğini ve 2014’ten itibaren Hindistan, Endonezya ve Rusya gibi yükselen pazarlarda satışların başlayacağını açıkladı. Ayrıca yeni Datsun logosu da gösterildi.

Datsun 1980’lerde şu anki ismini alana kadar Nissan’ın kullandığı isimdi. Canlandırılan marka Nissan Motors’un Nissan ve Infiniti’den sonra üçüncü global markası olacak.

Datsun markası 1981’de resmi olarak sona erdirilmişti.

Yeni plana göre Nissan’ın Jakarta’ya 50 kilometre mesafedeki Cikampek fabrikasının üretim kapasitesini arttırmak için 33 milyar Japon yeni (yaklaşık 715 milyon TL) yatırım yapılacak.

Böylece fabrikanın toplam kapasitesi 2014’e kadar yıllık 250.000 adede, iş gücü de 3.300’e çıkacak; 2015 itibariyle satış bayilerinin sayısının da 150’ye çıkarılması planlanıyor.

Ghosn basın toplantısında, “Nissan Endonezya’ya istihdam ve yeni araçlar getirecek. Üretim kapasitemizi arttırarak burada yeni ve heyecan verici bir ürün yelpazesi sunacağız” dedi.ntvmsnbc

Hiç yorum yok