Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

VOLKSWAGEN AMAROK 2012 YILIN PİCK UP SEÇİLDİ

Hafif Ticari Araç sektörünün en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “What Van?” 2012 yılının en başarılı modellerini açıkladı. Pick...

Hafif Ticari Araç sektörünün en önemli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “What Van?” 2012 yılının en başarılı modellerini açıkladı.

Pick up kategorisinde birinciliğe Volkswagen Amarok layık görüldü.

Dünyanın en prestijli yayınlarından What Van?’ın konularında uzman editörleri tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen değerlendirmeler neticesinde verilen ‘What Van? Ödülleri’ sahiplerini buldu.

12 farklı kategoride değerlendirmelerin yapıldığı ‘What Van? Ödülleri’nde Volkswagen Amarok, hem asfalt zeminde hem de arazide sergilediği performansı, kusursuz yapım kalitesi ve yakıt ekonomisi değerleriyle ‘2012 yılının en iyi Pick Up’ı seçildi.

Yapılan değerlendirmede, What Van? editörleri, Amarok’un 122 hp (Tek turbo) 2,0lt TDI ve Türkiye’de de satılmakta olan 163 hp (Çift turbo) 2.0 lt BiTDI versiyonlarını test ettiler.

Özellikle güvenlik konusunda son derece olumlu dereceler alan Amarok, planlı fren uygulamalarıyla dik yokuşlarda sürüş hızlarını sabit tutarak, herhangi bir talihsizlikle karşılaşmadan inişin gerçekleştirilmesini mümkün kılmasıyla fark yarattı.

Amarok’ta standart olarak sunulan ve Elektronik Denge Programı, Fren Destek Sistemi, Çekiş Kontrol Sistemi ile Römork Denge Kontrolünün de dahil olduğu güvenlik paketi editörler tarafından son derece beğeniyle karşılandı.

Genel olarak büyük 4x4 pick up’larla anılan virajlardaki sallanma ve yalpalama hareketini en aza indiren Amarok’un asfalt zemindeki yol tutuşu da değerlendirmelerde öne çıkan diğer özellikler oldu.

Hiç yorum yok