Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAİ ELENTRA AUTOBEST 2012 Yİ ALDI

2011 yılında toplamda 1,01 milyon adet satılarak geçtiğimiz yıl dünyanın en çok satılan ikinci otomobili olan Elantra’nın ödülünü, Hyundai M...

2011 yılında toplamda 1,01 milyon adet satılarak geçtiğimiz yıl dünyanın en çok satılan ikinci otomobili olan Elantra’nın ödülünü, Hyundai Motor Europe Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth teslim aldı.

Törende bir konuşma yapan Rushforth; “Hyundai adına bu değerli ödülü teslim aldığım için çok mutluyum. Elantra’nın ilk uluslararası ödülü olan “AutoBest 2012 Yılın Otomobili Ödülü” bizim için büyük önem taşıyor. Tüm jüri üyelerine ödül için teşekkür ederim” dedi.

“Yılın Otomobili” ödülünü takdim eden AutoBest Başkanı Ilia Seliktar ise ödül töreninde yaptığı konuşmada “Bu yıl finale kalan 5 otomobil arasında zorlu bir mücadele oldu. Avrupa’nın otomobil satın alma sürecindeki en mantıklı tercih olan Hyundai Elantra mücadelede rakiplerini geride bırakmayı başardı. AutoBest ödülünün ardından Kuzey Amerika’da da yılın otomobili olarak seçilen Elantra, her iki kıtada da göstermiş olduğu başarı ile kendini ispatladı” dedi.

Avrupa’nın 15 farklı ülkesinin tanınmış otomotiv editörlerinin bir araya gelerek oluşturduğu AutoBest, gelişmekte olan Avrupa pazarları için “Yılın En İyi Otomobili”ni belirliyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Macaristan ve Ukrayna gibi ülkelerden oluşan ve 2000 yılında kurulan AutoBest, bu yıl 11’inci kez düzenlendi ve Hyundai Elantra’yı yılın otomobili olarak seçti.

Geçtiğimiz Ekim ayında Hyundai Elantra’nın test sürüşünü gerçekleştirmek için Türkiye’yi ziyaret eden AutoBest jüri üyeleri, kararlarını Aralık ayında açıkladı. Hyundai Elantra, 15 jüri üyesinin 10’undan en yüksek notu alarak toplamda 839 puanla AutoBest 2012 ödülüne hak kazandı. AutoBest puanlandırmasında fiyat, tüketim, kullanışlılık, bagaj kapasitesi, teknoloji, sürüş dinamikleri, dizayn, markanın bayi ve servis ağının yaygınlığı ve yedek parça tedariği gibi toplam 13 farklı kriter yer alıyor.

Hyundai Elantra, Türkiye de dahil olmak üzere tüm pazarlarda çift sürekli değişken supap zamanlaması sistemine sahip olan 1.6 litre, 132 HP gücündeki benzinli motor seçeneğiyle satılıyor. 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçeneğine sahip olan Hyundai Elantra, Türkiye’de Mode, Mode Plus ve Prime Plus olmak üzere üç farklı donanım paketiyle alınabiliyor.

Elantra’da sürücü ve ön yolcu havayastıkları, yan ve perde havayastıkları, ABS frenler, ESP, VSM, park sensörü, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, elektrikli ön ve arka kapı camları, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, klima, sis farları, LED sinyalli elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar gibi birçok donanım standart olarak sunulan Hyundai Elantra’ya Türkiye’de 48 bin 100 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabiliyor.MİLLİYET

Hiç yorum yok